Connect with us
P2_P_MK_1600x400

Платежни картички

Промотивна понуда за Visa Gold кредитната картичка на Стопанска банка АД Скопје

Објавено

на

Сите корисници кои ќе аплицираат за нова Visa Gold кредитна картичка од Стопанска банка АД Скопје добиваат промотивна 5,5% каматна стапка за целата година.

Побрзајте и аплицирајте за Вашата нова Visa Gold кредитна картичка и искористете ја промотивната каматна стапка.

Платежни картички

НЛБ Банка со промотивна кампања за Mastercard кредитните картички

Објавено

на

НЛБ Банка во периодот од 20.09.2019 до 20.10.2019 година спроведува промотивна кампања за НЛБ Mastercard кредитните картички за физички лица (Mastercard Standard, Mastercard Light, Mastercard Gold и Mastercard haPPy). (more…)

Продолжи со читање

Платежни картички

Kако функционира ”3D Secure” технологијата?

Објавено

на

Користењето на технологијата за 3D сигурност на картички не го менува начинот на кој сте ги вршеле Вашите онлајн плаќања досега. (more…)

Продолжи со читање

Платежни картички

[Венко Глигоров]: Кои се следните чекори за Пејпал?

Објавено

на

Венко Глигоров од Логин Системс во својата нова објава вели дека со одлуката на Народната банка се надмина главната регулаторна пречка и со тоа првиот чекор е направен, но сеуште е рано да се зборува за (одржливи) резултати. Со други зборови, “За да носи мед, саќето треба да е подготвено”.

(more…)

Продолжи со читање

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange