Connect with us
P2_P_MK_1600x400

Кредити

Пролетно чистење сметки со брзи онлајн кредити

Објавено

на

Пролетното чистење не е само за прозорците и плакарите во вашиот дом. Исто така е и одлично време да ги расчистите вашите финансиски обврски и да се свртите кон нов почеток. А еден таков почеток сигурно е и позитивната состојба на вашата сметка.

Ако ве мачат сметките кои се трупаат веќе долго време, тогаш сте на вистинско место. Брзите и евтини онлајн кредити на ФД Монимакс Финансиско се тука за да ви помогнат да ги “исчистите” вашите долгови и без стрес да започнете нов ден.

Без изненадувања и скриени трошоци, можете брзо и лесно да аплицирате за кредит со износ до 60.000 денари и рок на отплата до 12 месеци. Едноставната апликација можете да ја пополните онлајн од удобноста на вашиот дом, без многу компликации и со само неколку кликови. Со помош на кредитниот калкулатор изберете го потребниот износ и рокот во кој би сакале да го исплатите кредитот.

Посетете го нивниот веб-сајт и уште денес аплицирајте за брз и евтин онлајн кредит. Искористете ја можноста, прифатете го решението кое ви го нуди ФД Монимакс Финансиско и уживајте во пролетта со чиста сметка!

Домашни банки

НЛБ Банка ги намали каматните стапки на кредитните продукти за физички лица

Објавено

на

Kако резултат на намалувањето на каматната стапка на благајничките записи, НЛБ Банка ги намали каматните стапки за 0,25 процентни поени на кредитните картички, инстант кредитите и на дозволеното пречекорување на трансакциска сметка за физички лица. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

ТТК Банка АД Скопје ги намали каматните стапки на кредитните производи за физички лица

Објавено

на

ТТК Банка АД Скопје започнувајќи од 01.07.2019 година ги намали до 0,25 процентни поени, каматните стапки на дел од потрошувачките кредити, кредитните картички Visa Classic како и на дозволеното пречекорување на трансакциска сметка за физички лица, а во согласност со промената на висината на референтните каматни стапки  и на максималната законска каматна стапка. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Инвестирајте во Вашиот нов автомобил!

Објавено

на

Одлуката за купување на нов автомобил воопшто не е лесна. Долго време поминувате во разгледување и избирање на идеалниот модел за Вас пред да ја донесете конечната одлука. Првиот чекор пред да го изберете автомобилот е проценката на Вашата финансиска сотојба во моментот и поставувањето на финасиските цели за исплата на истиот. (more…)

Продолжи со читање

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange