Connect with us
P2_P_MK_1600x400

Платежни картички

Пролетно уживање со Visa Star и Visa Vero кредитните картички на Стопанска банка АД – Скопје!

Објавено

на

Стопанска банка АД – Скопје им нуди ново пролетно уживање на своите клиенти!

Аплицирајте за нова Visa Star или Visa Vero кредитна картичка и добијте намалена каматна стапка од 4,9% до крајот на 2019 година за сите барања поднесени до 30.06.2019 година. Каматната стапка од 4,9% важи за сите трансакции во трговија и подигнување на готовина.

Компаративни предности

  • Moжност за плаќање до 36 месечни рати БЕЗ КАМАТА.
  • Кредитните картички на Стопанска Банка АД Скопје го поседуваат 3D Secure стандардот (VbV и MC SecureCode), кој овозможува извршување трансакции на интернет со високо ниво на безбедност насекаде во светот.
  • Подигнување на готовина без провизија секој последен викенд во месецот за време на промо КЕШ викендот
  • Бесплатно патничко осигурување со покритие од 20 дена со траење од 365 дена
  • Можност за минимално месечно плаќање само 3% од вкупниот долг
  • Moжност за плаќање НА РАТИ БЕЗ КАМАТА кај повеќе од 1.000 реномирани продажни места
  • Бескаматен грејс-период до 45 дена за плаќање во трговија при целосно намирување на долгот
  • Без провизија при плаќање во трговија
  • Без депозит, без жиранти, без административна забрана, без меница
  • Без трошок за годишно членство за 2 дополнителни картички

Не ја пропуштајте оваа можност и аплицирајте веднаш!

Платежни картички

Британците добија Visa картичка за криптовалути

Објавено

на

Дигитална британска менувачница ја лансираше првата Visa дебитна картичка која на корисниците во Велика Британија ќе им овозможи плаќање со криптовалути како биткоини, етериум и лајткоин, пренесува CNBC. (more…)

Продолжи со читање

Платежни картички

НЛБ Банка со промотивна кампања за НЛБ haPPy картичките до 31 -ви мај!

Објавено

на

НЛБ Банка во периодот од 22.04.2019 до 31.05.2019 година подготви промотивна кампања за НЛБ haPPy картичките. Двоен кешбек, за двојно повеќе среќа! (more…)

Продолжи со читање

Платежни картички

Промотивна кампања за VISA Business картичките за правни лица од НЛБ Банка

Објавено

на

НЛБ Банка во периодот од 15.04.2019 до 15.05.2019 година спроведува промотивна кампања за Visa Business картичките за правни лица. (more…)

Продолжи со читање
project

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange