Connect with us

Домашни банки

ПроКредит Банка нуди одлични поволности за физички и правни лица

Објавено

на

Во денешно време е многу важна ефикасноста, брзината и безбедноста при спроведување на едноставни административни работи, како што се отварање на сметки, аплицирање за кредити, потпишување договори итн.

ПроКредит Банка нуди таква можност!

Физички лица

 • Брзо отварање на сметка преку однапред закажан состанок преку телефоксиот број 02/ 2 446 000 или преку е-маил адресата mkd.info@procredit-group.com, без непотребно чекање во ред.
 • 3 бесплатни повлекувања во месецот на сите банкомати во земјаа(банкомати на сите банки)
 • Уплата и исплата на денари и евра на банкомат
 • Електронско и Мобилно банкарство
 • Зона 24/7 за сите готовински трансакции
 • Менувачко работење

Правни лица

 • Брзо отварање на сметка за правни преку однапред закажан состанок преку телефоксиот број 02/ 2 446 000 или преку е-маил адресата mkd.info@procredit-group.com, без непотребно чекање во ред.
 • Електронско банкарство
 • Попишување договори онлајн
 • Зона 24/7 за сите готовински трансакции
 • Уплата на дневен промет на банкомат
 • Менувачко работење
 • Уплата и исплата на денари и евра на банкомат

Бизнис моделот на ПроКредит Банка како првата дигитална банка на пазарот им овозможува на клиентите преку дигиталните канали, електронско банкарство и Зона 24/7 да вршат стандардни рутински банкарски операции без посета на филијала и чекање во редови.

ПроКредит Банка повторно чекор пред другите.

Домашни банки

Комерцијална банка со донација на 6.000.000 денари ќе помогне за спас на преживеаните по разорните земјотреси во Турција и во Сирија

Објавено

на

„Нашите мисли се со семејствата на настраданите од разорните земјотреси во Турција и во Сирија, на кои им изразуваме длабоко сочувство и се молиме за спас на луѓето кои сѐ уште се под урнатините”, велат од Комерцијална банка. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Во Халкбанк отворена донаторска сметка за помош за настраданите од катастрофалниот земјотрес во Туркије

Објавено

на

Во Халкбанк АД Скопје отворена е донаторска сметка за помош за настраданите од катастрофалниот земјотрес што го погоди централното подрачје на Кахраманмараш-Пазарџик во Туркије. Сите кои сакаат да донираат средства, уплатата можат да ја направат на сметката 270-0641538507-69, со назнака МАТТО ПОМОШ ЗА НАСТРАДАНИТЕ ОД ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО РЕПУБЛИКА ТУРКИЈЕ. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Халкбанк ги зголеми платите на своите вработени во просек за 14%

Објавено

на

Халкбанк АД Скопје изврши генерално покачување на платите на сите, над 700 вработени во банката на ниво на просек од 14%, со што најзначително се влијае на пораст на најниската плата во банката. Со ова Банката уште еднаш ја потврди својата грижа за обезбедување континуиран развој и мотивација на вработените кои се еден од главните чинители на успешното работење на банката. (more…)

Продолжи со читање

Популарно