Connect with us

Домашни банки

ПроКредит Банка во соработка со Општина Аеродром организираше акција за засадување на дрва

Објавено

на

ПроКредит Банка како дел од иницијативата #СеГрижамДелувамМенувам, во соработка со Општина Аеродром донираше садници и организираше акција за засадување на дрва и жива ограда во дворот на ОУ„Љубен Лапе“ со цел зачувување на животната околина во која живееме и работиме.

Со оваа акција, ПроКредит Банка заедно со своите вработени придонесува за подигнување на еколошката свест и подобро утре за сите нас.

„Оваа пролетна акција за садење дрва е дел од иницијативата #СеГрижамДелувамМенувам, преку која во текот на целата година организираме различни активности со кои сакаме да дадеме придонес во зачувување и унапредување на животната средина. 

Имајќи предвид дека аерозагадувањето е еден од најсериозните проблеми во нашиот град, со посадување на зеленило сите заедно може да придонесеме за почист воздух и здрава животна средина.“ – изјави Методија Миноски координадорт на одделот за животна средина во ПроКредит Банка.

Домашни банки

(ВИДЕО) Сопственици на банка во Македонија се најдоа во „Пандора документите“

Објавено

на

Двајца сопственици на УНИБанка имале офшор компании на Британските девствени острови, открива истражувачкиот веб сајт „bird.bg” од Бугарија. Станува збор за Ивајло Мутафчиев и Цеко Тодоров Минев кои имаат по 36,45% од сопственоста на УНИ банка која работи во Македонија. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Комерцијална банка по 16-ти пат спонзор на „Златно славејче“

Објавено

на

„Златните славејчиња“ годинава повторно ќе застанат на сцена и ќе ги отпеат своите хитови во чест на 50-от роденден на Фестивалот. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Прогласени победниците од Social Impact Award 2021

Објавено

на

Млади херои со големи идеи! Прекрасни тимови, ентузијазам, идеи кои сигурно ќе го променат општеството ја одбележаа седмата година од „Наградата за социјално претприемништво“ – Social Impact Award 2021. (more…)

Продолжи со читањеПопуларно