Connect with us
P2_P_MK_1600x400

Домашни банки

Продадени 2 641 акции на Комерцијална Банка

Објавено

на

Во две блок-трансакции вредни 13,6 милиони денари на Македонската берза се продадоа 2.641 акција од Комерцијална банка АД Скопје.

Во првата трансакција вредна 7,7 милиони денари се продадоа 1.510 акции по цена од 5.160 денари за акција, а во втората трансакција вредна 5,8 милиони денари се продадоа 1.131 акција по цена од 5.150 денари за акција.

Изминативе неколку месеци акциите на Банката се најтргуваните акции на берзата. Само во август акциите на Комерцијална банка се со промет од околу милион евра. За споредба, истиот месец, акциите на Стопанска Банка АД Скопје со промет од 276.201 евра и акциите на НЛБ Банка со промет од 275.220 евра.

Домашни банки

НЛБ Банка добитник на награда „Компанија ориентирана кон луѓето“

Објавено

на

Во рамките на овогодинешната 11. Меѓународна конференција за човечки ресурси „HR – the catalyst of transformation“, Македонската Асоцијација за човечки ресурси – МАЧР ја одликуваше НЛБ Банка АД Скопје со плакета „Компанија ориентирана кон луѓето“. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Халкбанк традиционално организираше Ифтар во рамки на месецот Рамазан

Објавено

на

Халкбанк и оваа година, во рамки на месецот Рамазан, традиционално организираше Ифтар за голем дел од своите партнери. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Халкбанк и Мастеркард и оваа година верни партнери на „Охрид ТрчаТ“

Објавено

на

Халкбанк во партнерство со Мастеркард и Асоцијацијата за спортови „Спорт за сите-сите за Спорт“ го најавија продолжувањето на својата соработка за третото издание на спортскиот хепенинг „Охрид ТрчаТ“, кој оваа ќе се одржи во периодот од 31 мај до 2 јуни во Охрид. (more…)

Продолжи со читање
Unibanka_banner_300x250

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange