Connect with us
P2_P_MK_1600x400

Домашни банки

Продадени акции од Комерцијална банка вредни 14,5 милиони денари

Објавено

на

Во три блок трансакции вчера беа продадени акции од Комерцијална банка вредни 14,5 милиони денари.

Вчера на Македонската берза повторно се тргуваа акциите на Комерцијална банка. Во три блок-трансакции во вкупна вредност од 14,5 милиони денари денеска на Македонската берза се продадоа 2.971 акција од Комерцијална банка АД Скопје. Цената на единечна акција изнесува 4.900 денари за акција.

Пред 5 дена исто така беа тргувани акциите на банката. Во две блок трансакции беа продадени 580 акции. Во првата блок трансакција вредноста на една акција изнесува 4 900 денари, а во втората 4 859 денари.Вкупната вредност на сите продадени акции е 2,8 милиони денари.

Домашни банки

НЛБ Банка АД Скопје прогласена за најдобра банка за 2018 година на Europe Banking Awards

Објавено

на

НЛБ Банка АД Скопје трета година по ред е прогласена за Најдобра банка во земјата од финансискиот магазин ЕМЕА.  (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

„УНИБанка” одбележа 15 години во Гостивар

Објавено

на

„УНИБанка” го прослави својот 15-годишен јубилеј на својата експозитура во Гостивар со елегантен коктел во ресторанот „Мон Блан”. На настанот присуствуваа над 100 клиенти, партнери и пријатели на банката од градот и од регионот. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Кредит со осигурени побарувања како обезбедување – нов продукт од ПроКредит Банка

Објавено

на

Малите и средни претпријатија во Северна Македонија се еден од клучите двигатели на економијата. Нивниот раст и развој директно придонесува за позитивни ефекти врз стапката на вработување, конкуретноста на пазарот и зголемување на извозот. Со цел остварување на своите визии и иновативни проекти, овие компании имаат потреба од кредитирање на краткорочните ликвидносни потреби, олеснет пристап до финансии и можност за брзо кредитирање. (more…)

Продолжи со читање
project

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange