Connect with us
P2_P_MK_1600x400

Кредити

Прифатлива рата за секоја плата

Објавено

на

Важните финансиски одлуки, како што е изборот на соодветен брз кредит, можат понекогаш да бидат збунувачки. Токму затоа е важно да бидете информирани, за да можете да донесете правилна одлука при изборот на вашиот финансиски партнер.

ФД Монимакс Финансиско е еден од доверливите партнери каде трошоците не се скриени, а условите се толку минимални што ви е доволна само основна документција.

Ако ве мачат финансиските обврски кои се насобираат веќе долго време, тогаш сте на вистинското место. Новиот онлајн кредит кој го нуди ФД Монимакс Финансиско е наменет токму за Вас – со Max1400, месечната рата нема да Ви биде поголема од 1400 денари.

За новиот кредит Max1400, ФД Монимакс Финансиско Ви нуди поволни услови и фиксна каматна стапка од 0.833% за целиот период на отплата, со еднократен административен трошок во износ од 1500 – 2400 денари. Износот на кредитот е од 15 000 денари до 25.000 денари со рок на отплата до 24 месеци. Стапката на вкупни трошоци (СВТ) изнесува 49.97%.

Изберете финансиски партнер кој ќе ви овозможи не само квалитетна и брза услуга туку и веројатно најниска цена која би ја платиле за онлајн кредит. Обратете се во ФД Монимакс Финансиско со доверба бидејќи им помогнале на многумина, можат и вам.

Краткорочните кредити на ФД Монимакс Финансиско се проверени, брзи и доверливи!

За повеќе информации јавете се на нивниот контакт телефон 046 230 233 или посетете ги нивните канцеларии на следнава адреса:

Даме Груев бр.15, локал 4

6000 Охрид

Кредити

Охридска банка Сосиете Женерал ја продолжува промоцијата на своите производи со дополнителни поволности на своите клиенти

Објавено

на

Почнувајќи од 15 Септември, Охридска банка АД Скопје воведува дополнителни промотивни услови на своите производи. (more…)

Продолжи со читање

Кредити

Промотивни понуди за Потрошувачки и Станбен кредит од Стопанска банка АД – Скопје

Објавено

на

Стопанска банка АД – Скопје подготви промотивни понуди за потрошувачките и станбените кредити со важност до 31.12.2019година. Промотивните понуди на клиентите им нудат комплетни решенија со намалени каматни стапки и трошоци а во пакет со вклучено осигурување. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Студентски кредит со 0% каматна стапка од НЛБ Банка за студентите на ФБЕ

Објавено

на

Со цел обезбедување на квалитетно и ефикасно образование достапно за сите, Факултетот за бизнис економија (ФБЕ) во соработка со НЛБ Банка ја претставува можноста за финансирање на студиите со Студентски кредит со 0% каматна стапка. (more…)

Продолжи со читање

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange