Connect with us

Кредити

Пресечи паметно: кредит на Халкбанк за правни лица

Објавено

на

Пресечи паметно е кредит за деловен простор, односно за сите правни лица кои сакаат да изградат/купат хотел или деловен простор.

Износ на поединечен кредит Според кредитоспособноста на клиентот до законските лимити на банката

Валута – Кредит со девизна клаузула

Каматна стапка – Согласно одлуката за каматни стапки за кредити на правни лица

Надомест за обработка – Согласно тарифата на Банката

Рок на отплата – 15 години со вклучен грејс период до 3 години

Начин на враќање – Месечни ануитети

Намена – Купување/ изградба на хотел или деловен простор

Обезбедување Според Одлуките на УО на Банката, зависно од износот на кредитот односно комбинација од следниве елементи:

  • Хипотека на недвижен имот и
  • Други инструменти за обезбедување прифатливи за Банката.

Кредити

Не труди се да одолееш на есенските радости со Стопанска Банка АД Скопје!

Објавено

на

Есента е најубавото годишно време. Завршуваат топлите денови и сите се враќаме дома од годишните одмори. Почнуваме да се спремаме за зимските денови и претстојните празници.  (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

„Шпаркасе Банка“, прва банка во Република Македонија што финансира старт-ап бизниси во соработка со програмата ЕаСи на ЕУ

Објавено

на

„Шпаркасе Банка Македонија“ ја претставува првата програма „Чекор по чекор“, наменета за поддршка и развивање старт-ап бизниси во Република Македонија, по потпишувањето на спогодбата со Европскиот инвестициски фонд (ЕИФ) во рамките на Програмата за вработување и социјални иновации ЕаСи на ЕУ. На старт-ап бизнисите ќе им бидат ставени на располагање околу 1,5 милиони евра во фондови гарантирани со Програмата вработување и социјални иновации ЕаСи на ЕУ, финансирана од Европската Унија.  (more…)

Продолжи со читање

Кредити

Капитал банка на саемот за мебел

Објавено

на

Од денеска до недела во комплексот ВИП арена Борис Трајковски се одржува 44. Саем на мебел, на кој граѓаните ќе можат да ги видат најновите трендови во производството на мебел. Ќе се претстават околу 70 изложувачи од Македонија, Србија, Косово, Италија и Бугарија со повеќе од 150 брендови. (more…)

Продолжи со читање
P2_P_MK_300x250

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange