Connect with us

Домашни банки

Прв и единствен НЛБ мКлик кредит – како никогаш до сега!

Објавено

на

Изминатиов период на македонските портали и телевизиски канали се појавија реклами за тоа дека се подготвува нешто ново, прво и единствено на пазарот што е достапно со клик на мобилен телефон.

Се работи за нова иновативна и целосно дигитализирана и автоматизирана услуга од НЛБ Банка, којашто ги следи светските трендови на водење на бизнисот онлајн и постојано ги прилагодува своите услуги со цел да бидат подостапни за своите клиенти и да им заштедат време и средства.

За прв пат на пазарот, НЛБ Банка им овозможува на своите клиенти целосно дигитализиран и автоматизиран НЛБ мКлик кредит, директно преку нивниот мобилен телефон.

Со новата функционалност – НЛБ мКлик кредит клиентите веднаш можат да ги добијат потребните средства, само со неколку клика на својот мобилен телефон директно преку НЛБ мКлик мобилното банкарство, без потреба од посета на експозитура и без дополнителна документација.

Повеќе информации можете да добиете на следниот линк.

Домашни банки

Огромно срце за сите на точак – нов #ВозиПравоВозиЗдраво предизвик за #НеделаНаМобилност

Објавено

на

Овие денови пред 6 години Стопанска банка АД – Скопје го организираше првото издание на „Вози право, вози здраво“ и почна да ја „вози“ заедно со своите поддржувачи оваа приказна за грижа за нашата животна средина и за развој на вело културата! (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Експозитурата на УНИБанка во Охрид отсега на нова локација со нов и модерен изглед

Објавено

на

УНИБанка ги известува своите клиенти дека експозитура Охрид е преселена на нова локација во помодерни простории со цел подобрување на корисничкото искуство.  (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Комерцијална банка спонзор на ИФФК „Браќа Манаки“

Објавено

на

Интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“ со целата своја уметничка вредност годинава се враќа во Битола со своето 42-ро издание. Филмските уметници и нивните љубители од 16 до 21 септември во Битола, преку една хибридна форма, ќе имаат можност да уживаат во програмата на фестивалот која содржи 10 долгометражни и 10 кратки филмови.

(more…)

Продолжи со читањеПопуларно