Connect with us
P2_P_MK_1600x400

Домашни банки

Првиот електронски асистент во банкарскиот сектор – НЕЛА од НЛБ Банка

Објавено

на

Сите ги забележавте зелените билборди на скопските улици со роботот кој ни вика ЗДРАВО. Ние направивме истражување и откривме дека се работи за НЕЛА – НЛБ Електронски Асистент достапен на Viber.

НЕЛА е првиот електронски асистент во банкарскиот сектор во Северна Македонија имплементирано од НЛБ Банка. Отсега, клиентите на НЛБ Банка и корисниците на Viber ќе можат да испраќаат пораки до електронскиот асистент НЕЛА преку официјалниот Viber ChatBot на Банката.

НЕЛА – НЛБ Електронскиот асистент може да Ви одговори на Вашите прашања, да Ви даде корисни совети, да Ви закаже состанок и да ги презентира сите поволности и детали за продкутите и услугите на Банката. Исто така, НЕЛА, може да Ви испрати информација за најблиската експозитура или банкомат, да Ви направи информативни пресметки за кредити и да Ви помогне да аплицирате брзо и едноставно за продуктите на Банката.

НЕЛА ќе ја запознаете многу едноставно и тоа преку Viber комуникациската платформа која полека станува една од главните алатки за комуникација на следниот линк.

Исто така НЕЛА е достапна и на Sticker market на Viber на следниот линк.

Читателите на Банкарство секогаш пред сите, имаат можност да ги користат НЕЛА Стикерите кои се интересни, забавни и навистина оргинални.

Останете секогаш информирани и запознајте ја НЕЛА од НЛБ Банка!

Домашни банки

Комерцијална банка овозможи online аплицирање за потрошувачки кредити

Објавено

на

За потрошувачките ненаменски кредити на Комерцијална банка АД Скопје отсега може да аплицирате и електронски (online). За сите физички лица, корисници на услугата електронска банка, кои имаат опција за плаќање, Комерцијална овозможи побрза и поедноставна постапка преку online аплицирањето.

(more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Возењето велосипед е нешто најблиску до летањето – 16 јули светски ден на велосипедизмот

Објавено

на

Робин Вилијамс на прашање од wall street journal зошто толку многу сака да вози велосипед едноставно одговорил „затоа што возењето велосипед е нешто најблиску до летањето“. Па затоа, денес, 16 јули Светскиот ден на велосипедизмот, ајде да ги оставиме автомобилите и да практикуваме култура на возење велосипед. И тоа не само денес, туку секој ден! (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

ЕИФ и ПроКредит Банка ја дуплираат поддршката за иновативните компании – дополнителни 800 милиони евра за мали и средни претпријатија

Објавено

на

Европскиот Инвестициски Фонд (ЕИФ) и ПроКредит групација ќе пласираат дополнителни 800 милиони евра за иновативни проекти на мали и средни претпријатија (МСП), што претставува вкупно 1.62 билиони евра за кредитирање на компании во 11 држави. (more…)

Продолжи со читање

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange