Connect with us

Домашни банки

Прва заедничка прослава на вработените од Охридска банка и Шпаркасе Банка Македонија

Објавено

на

Вработените од Охридска банка и Шпаркасе Банка Македонија, заедно со менаџментот на матичната банка – Steiermärkische Sparkasse од Грац, Австрија ја одржаа првата заедничка предновогодишна прослава.

Се прославуваше за нови почетоци, за една нова, модерна и многу помоќна Шпаркасе Банка Македонија по спојувањето на двете банки.

Предизвикот е голем. Ерсте Групацијата оваа година одбележа 200 години постоење, а на Шпаркасе Банка Македонија останува да стане фактор на гордост во испишувањето на нови 200 години историја.

На шест вработени од двете банки им беа врачени признанија за најдобри банкарски работници, кои дополнително добија и наградно патување – посета на седиштето на матичната банка во Грац, Австрија.

Домашни банки

Зошто инвестирањето во недвижнини е најдобра инвестиција?

Објавено

на

Една од најпродуктивните форми на долгорочна инвестиција е вложувањето во недвижнини. Поседувањето земјиште и недвижен имот отсекогаш се сметало за богатство бидејќи покрај повеќекратните финансиски добивки, вложувањето во куќи, станови и деловен простор е сигурен и безбеден начин за зачувување на вредноста на парите. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Комерцијална банка ја поддржува македонската музика

Објавено

на

Oд 31јули до 2 август Охрид ќе биде центарот на македонската музика, каде што овие три дена ќе се одржи фестивалот „Аларм“ со настап на десетици музички имиња од земјава. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Стопанска банка АД – Скопје со поддршка за македонските спортисти на ЛОИ!

Објавено

на

Македонскиот олимпиец Дејан Георгиевски стигна до финалето на Летните олимписки игри во Таеквондо категорија мажи до 80кг! (more…)

Продолжи со читање


Популарно