Connect with us

Криптовалути

По катастрофалната недела, Биткоинот ја зголеми својата вредност

Објавено

на

По вртоглавиот пад на вредноста на криптовалутите кој траеше цела недела и вчерашниот пад на вредноста под 30.000 долари, најпознатата криптовалута во светот, биткоинот, почна да се опоравува и да ја зголеми својата вредност.

Во текот на вчерашниот ден, вредноста на биткоинот повторно надмина 30.000 американски долари, зголемувајќи ја вредноста за околу 5 проценти. Пазарната цена на најпознатата криптовалута изнесува 32.440 долари, додека пак пазарната капитализација е 607,48 милијарди долари.

Втората најпозната криптовалута во светот, етериумот, исто така, забележа закрепнување од 3,26 проценти во последните 24 часа, а во моментов се тргува по цена од 1.909 долари. Пазарната капитализација на оваа криптовалута изнесува 222,29 милијарди долари.

Криптовалути

(ВИДЕО) Спојувањето на етериум може да ја поттикне цената на биткоинот нагоре!?

Објавено

на

Популарниот крипто-аналитичар Бенџамин Кауен анализира како етериум може да ја поттикне цената на најпознатата криптовалута биткоинот нагоре. (more…)

Продолжи со читање

Криптовалути

МАКЕДОНЦИТЕ “НЕ СЕ ЗАИНТЕРЕСИРАНИ” ЗА КРИПТОВАЛУТИ – Македонија последна во регионот по бројот на инвеститори во криптовалути

Објавено

на

Во Србија во криптовалути инвестирале 127.461 инвеститори, што ја прави прва во јадранскиот регион по бројот на инвеститори во криптовалути во однос на бројот на жители, објави порталот „Bloomberg Adria“, повикувајќи се на анализата на компанијата „TripleA“. (more…)

Продолжи со читање

Криптовалути

Цената на најпознатата криптовалута повторно во надолен тренд по неколкудневниот раст

Објавено

на

Цената на биткоинот повторно падна откако во саботата го достигна највисокото ниво од средината на јуни, поради оптимизмот дека пазарот можеби веќе го достигнал дното. (more…)

Продолжи со читање


Популарно