Connect with us

Кредити

Почнува караванот “Купи куќа, купи стан“ низ градовите во Македонија

Објавено

на

Министерството за финансии информира дека со цел доближување на проектот “Купи куќа, купи стан“ до секој граѓанин од следната недела стартува Караван на Министерството по градовите низ Македонија.

 

“Според концептот сите информации за проектот на исто место, планирани се презентации од страна на луѓето од Министерство за финансии, банките и локалните градежни компании во девет градови. Караванот стартува следната недела на 16 април со презентација во општината во Охрид во 17:30 часот и продолжува секој нареден четврток во друг град”- соопштуваат од Министерството.

Караванот ќе се одвива по следниот распоред:

16 Април Охрид
23 Април Битола
30 Април Прилеп
07 Мај Гевгелија
14 Мај Струмица
28 Мај Тетово
04 Јуни Велес и Куманово.

Од Министерството за финансии ги покануваат сите заинтересирани граѓани да ги посетат презентациите и да се информираат како до субвенција за купување сопствен дом.

Повеќе

Кредити

Најбрзо и најкомфорно купување во „Нептун“ на рати преку IuteCredit само со лична карта

Објавено

на

Следејќи ја својата мисија да овозможи најдобро шопинг-искуство на своите клиенти, „Нептун“ во својата палета на услуги го вклучува и новиот растечки тренд на брзо кредитирање преку IuteCredit Македонија, соопштија од компанијата. (more…)

Продолжи со читање

Кредити

Со еден Клик до Кредит – Брзо, Сигурно и Квалитетно

Објавено

на

Развојот на онлајн кредитирањето во Македонија се движи со голема експанзија во последните неколку години. Сето тоа е резултат на различниот и многу полесен начин на добивање на потребните финансиски средства. Од моментот на вашата апликација до одобрувањето и исплатата на кредитот, поминуваат најмногу неколку часови. (more…)

Продолжи со читање

Кредити

Фотоволтаичните системи на ЕВН отсега подостапни преку ЕКО кредитот на Шпаркасе Банка Македонија

Објавено

на

Фотоволтаичните системи на ЕВН Македонија, дизајнирани според потребите на корисниците, стануваат подостапни за сите заинтересирани. ЕВН Македонија и Шпаркасе Банка Македонија постигнаа договор за соработка, преку кој ЕКО кредитот на Шпаркасе Банка Македонија ќе може да се користи и за финансирање на фотоволтаичните системи што ги нуди ЕВН Македонија. (more…)

Продолжи со читање
P2_P_MK_300x250

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange