Connect with us

Домашни банки

ПОТРОШУВАЧКИ КРЕДИТ ОД КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА СО НАЈДОБРИ УСЛОВИ НА ПАЗАРОТ

Објавено

на

Искористете ја можноста и до 31.12.2021 година аплицирајте за атрактивниот Потрошувачки кредит на Комерцијална банка затоа што ПОЛЕСНО Е ЗАЕДНО да ги остварите вашите големи и мали желби.

Повторно е вистинско време за безгрижно купување со отплата дури до 120 месеци затоа што Комерцијална банка ви го овозможува тоа.

Ненаменскиот потрошувачки кредит до 30.000 евра на Комерцијална банка веќе го освои пазарот со најповолните услови досега, а е создаден за да овозможи задоволување на потребите на клиентите како што ним најмногу им одговара и без грижа од оптоварување на нивиот месечен буџет. Има каматни стапки од 4,7% годишно, фиксна за првите 3 години, и 5,7% годишно, променлива за остатокот од периодот за отплата на кредитот. Секако клиентите имаат можност кредитот да го отплатат и предвреме без провизија.

Посетете ја веб-страницата на Комерцијална банка за повеќе информации за условите и потребните документи за аплицирање или поднесете ги вашите податоци и вработените од Комерцијална банка ќе ве контактираат.

Домашни банки

НЛБ Банка воведува Зелени кредити за проекти кои штедат енергија и ја заштитуваат животната средина

Објавено

на

НЛБ Банка Скопје во соработка со Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) воведува наменски кредити за енергетска ефикасност, односно Зелена кредитна линија составена од два продукта во вкупна вредност од два (2) милиони евра од Програмата за финансирање на зелена економија (GEFF), и тоа: Зелен потрошувачки кредит на износ до 25.000 евра и Зелен хипотекарен кредит на износ до 50.000 евра. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Брзо и сигурно плаќање со HalkPay, Вашиот мобилен паричник

Објавено

на

Халкбанк АД Скопје со задоволство ги информира своите почитувани клиенти дека отсега HalkPay е достапен и со Visa картичките на Халкбанк. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Стопанска банка АД – Скопје: Известување за неработен ден – 24.05.2022 (вторник)

Објавено

на

Стопанска банка АД – Скопје ги известува своите почитувани клиенти дека по повод престојниот државен празник „Св. Кирил и Методиј“, филијалите на Стопанска банка АД – Скопје нема да работат на 24.05.2022 (вторник). (more…)

Продолжи со читање


Популарно