Connect with us

Домашни банки

Потрошувачкиот кредит на Комерцијална банка со најповолни услови и повторно со рок на отплата до 120 месеци

Објавено

на

Бидете подготвени за нови уживања и задоволства! Комерцијална банка повторно ви овозможува отплата до 120 месеци на атрактивниот потрошувачки кредит, кој ги има најповолните услови на пазарот. Искористете го промотивниот период до 15.07.2022 година и аплицирајте за ненаменскиот потрошувачки кредит на Комерцијална банка.

Со убедливо најниски каматни стапки на пазарот, 4,5% фиксна за првите три години и 5,5% променлива за останатиот период на отплата, со максимален износ до 30.000 евра и со вклучено осигурување преку Триглав Осигурување АД Скопје или Триглав Осигурување Живот АД Скопје, потрошувачкиот кредит на Комерцијална банка ќе ги задоволи Вашите желби и потреби како што вам најмногу ви одговара. И што е најважно, со најдолгиот рок на отплата во промотивниот период ќе Ви овозможи помало месечно оптоварување на семејниот буџет.

Повеќе информации за условите, калкулаторот за рата и потребните документи за аплицирање за потрошувачкиот кредит ви се достапни на следниот линк.

Домашни банки

Комерцијална банка меѓу најдобрите иноватори во светот – Прогласена од Global Finance за Врвен иноватор во корисничко искуство за услугите преку OneID

Објавено

на

Комерцијална банка влезе во друштвото на врвните финансиски иноватори во светот со воведувањето на услугата електронска идентификација преку OneID. Меѓународниот магазин Global Finance ѝ ја додели на Комерцијална банка угледната награда „Врвен иноватор во корисничко искуство за 2023 година за услугите преку OneID“, со што ја рангираше Банката меѓу Топ финансиските иноватори во светот. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Филијалите и експозитурите на Комерцијална банка нема да работат на 2 јуни 2023 година

Објавено

на

Филијалите и експозитурите на Комерцијална банка АД Скопје нема да работат на 2 јуни (петок) 2023 година заради празнување на Духовден. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Финансиска поддршка од Комерцијална банка за ново издание на турнирот во мал фудбал „Тоше Проески“

Објавено

на

Меѓународниот турнир во мал фудбал „Тоше Проески“ во Крушево и годинава, со финансиска поддршка од Комерцијална банка, собра на едно место спортски екипи од повеќе држави во чест и спомен на музичката легенда. (more…)

Продолжи со читање

Популарно