Connect with us

Компании

Подгответе се: Наскоро 11-ти Регионален онлајн саем за вработување

Објавено

на

Ако сте во потрага по вашата прва работа или ново работно место, искористете ја шансата што ви се нуди на најголемиот Регионален саем за вработување кој од 7. до 14. октомври ќе се случува целосно онлајн!

Оваа година, единаесетти пат по ред, најпрестижните компании од регионот ќе се соберат на едно место и ќе тргнат во потрага по нови вработени. Се прашувате каде?

На најголемиот онлајн Регионален саем за вработување кој од 7. до 14. октомври ќе можете да го посетите од било кое место на планетава со клик на веб страната: www.regionalensaemzavrabotuvanje.com

Организатори на саемот се водечките портали за вработување во регионот: Vrabotuvanje.com од Македонија, MojPosao од Хрватска, Poslovi.Infostud од Србија и MojPosao.ba од Босна и Херцеговина. Посебна новина е тоа што од годинава се приклучи и словенечкиот портал Deloglasnik.si, и тоа е уште една причина зошто овој настан со право ја носи титулата најголем онлајн саем за вработување на Балканот.

Дваесетина компании од Македонија и 70 од регионот ќе тргнат во потрага по нови вработени, додека вкупниот бројот на отворени позиции и оваа година се очекува да надмине 500.

Дел од компаниите со кои ќе имате можност да се запознаете се: Македонски Телеком, НЛБ Банка, Кроација Осигурување, Киел, А1 Македонија, Data Masters, Teleperformance, Magna, Аптив, Алкалоид, Spar Hrvatska, Breon, Костал, Лакталис, Маркарт, ЕСИ, Vipper.com, LOKA и, секако, организаторот Vrabotuvanje.com.

Сега е време за (подобра) работа! Од 7. до 14. октомври ве чекаме на Регионален саем за вработување 2020
www.regionalensaemzavrabotuvanje.com

Компании

Оглас за вработување во ВИНЕР ЛАЈФ

Објавено

на

ВИНЕР ЛАЈФ  како компанија го цени трудот на своите вработени, нивниот начин на размислување и работа. Успех на компанијата е резултат на многубројните идеи на успешниот тим на вработени. (more…)

Продолжи со читање

Компании

Оглас за вработување во Кроациа Осигурување АД – Друштво за осигурување на живот Скопје

Објавено

на

Врз основа на член 22 став 2. и член 23. став 2. од Законот за работни односи, Кроациа Осигурување АД – Друштво за осигурување на Живот со седиште на Ул. Костурски Херои, бр.38, 1000 Скопје, на ден 25.11.2020 година распишува

ОГЛАС ЗА ВРАБОТУВАЊЕ:

Финансиски советник за животно осигурување (more…)

Продолжи со читање

Компании

Оглас за вработување во ТИГО Фајнанс

Објавено

на

Финансиско друштво ТИГО Фајнанс ДООЕЛ Скопје е современа компанија која применува иновативна и модерна технологија, посветена на корисниците. Нуди брзи и лесни решенија за микрокредитирање на физички лица кои се достапни секому. (more…)

Продолжи со читање

Популарно