Connect with us

Кредити

Поголеми износи на кредит за остварување на поголеми желби и потреби

Објавено

на

Летото е оној период во годината кога сигурно имате огромен број планови кои чекаат на реализација. Незаборавен одмор со своето семејство, патување кон нова дестинација, реновирање на домот, планови за планинарење, кампување или пак музички концерт…

Листата на планови и желби може да биде долга, а вашите финансиски можности ограничени. Затоа ИутеКредит Македонија нуди најдобра финансиска поддршка во секое време и ви помага во реализација на вашите планови. Одберете го својот потрошувачки кредит на рати, сега и со износи до 240.000 денари и рок на отплата до 48 рати.

Сé што треба да направите за да бидете чекор поблиску до остварување на вашите планови и желби е да аплицирате за потрошувачкиот кеш кредит на ИутеКредит онлајн IuteCredit Macedonia | најбрзо и најкомфорно!, преку мобилната апликација MyIute која е достапна на Google Play или App Store. Можете да се јавите и на 13 333 директно за разговор со нашиот тим на кредитни консултанти или да ја погледнете мрежата на експозитури Контакт | IuteCredit Macedonia во поголемите градови во земјава. За да аплицирате за кредит потребна ви е минимална документација, односно само лична карта, а одобрувањето е за 10 минути.

Одобрените средства стануваат веднаш достапни за користење. Дополнително, можете да подигнете и ИутеКредит Mastercard картичка за средства достапни 24/7.

Потрошувачкиот кеш кредит е достапен и за нови и за постоечки корисници.

Многу едноставно, лесно и брзо – изберете износ на кредит со посакуваниот број на рати и кликнете за апликација. Тимот на ИутеКредит ве очекува!

Кредити

НЛБ Банка со нова промотивна кампања за кредитите за физички лица

Објавено

на

Од денеска, први септември, НЛБ Банка започнува нова промотивната кампања за кредити наменети за физички лица. Следејќи ги потребите и барањата на клиентите, во рамките на кампањата овозможени се низа поволности за сите оние кои во периодот од 1 септември до 31 октомври 2022 година ќе аплицираат за некој од кредитните продукти на Банката. (more…)

Продолжи со читање

Кредити

Онлајн кредити со рата веќе од 488 денари

Објавено

на

Важните финансиски одлуки, како што е изборот на соодветен брз кредит, можат понекогаш да бидат збунувачки. Токму затоа е важно да бидете информирани, за да можете да донесете правилна одлука при изборот на вашиот финансиски партнер. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

НЛБ Банка со нова кредитна линија за стимулирање и развој на домашните компании

Објавено

на

НЛБ Банка Скопје во соработка со Развојната Банка на Република Северна Македонија (РБСМ) воведува нов кредитeн продукт за правни лица со субвенционирана каматна стапка. Станува збор за кредитен продукт на износ до 30.000.000 денари, со субвенционирана фиксна годишна каматна стапка до 4% и рок на отплата до 12 месеци. За него ќе можат да аплицираат домашните компании кои оствариле добивка во 2021 и се одлучиле истата да ја реинвестираат. (more…)

Продолжи со читање

Популарно