Connect with us
P2_P_MK_1600x400

Домашни банки

Поволности за корисниците на Mastercard Gold картичките на Еуростандард Банка

Објавено

на

Еуростандард Банка подготви поволности за своите корисници кои сакаат да патуваат. 

Корисниците на Mastercard® Gold кредитните картички од Банката ја добиваат посебната привилегија за бесплатно користење на Бизнис Клубови на следните аеродроми:

  •  Business club на аеродром “Никола Тесла” во Белград, Србија
  •  SKY & JET Business club-ови на аеродром во Виена, Австрија
  • Business club на аеродром во Сараево, БиХ

Ова е одлична можност за одмор пред патувањето и уживање во луксузниот амбиент со:

  • Неограничено конзумирање на храна и пијалоци
  • Бесплатна употреба на Wi-FI
  • Голем асортиман на печатени списанија

Дополнителни информации можете да погледнете на следниот линк.

Домашни банки

„УНИБанка” одбележа 15 години во Гостивар

Објавено

на

„УНИБанка” го прослави својот 15-годишен јубилеј на својата експозитура во Гостивар со елегантен коктел во ресторанот „Мон Блан”. На настанот присуствуваа над 100 клиенти, партнери и пријатели на банката од градот и од регионот. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Кредит со осигурени побарувања како обезбедување – нов продукт од ПроКредит Банка

Објавено

на

Малите и средни претпријатија во Северна Македонија се еден од клучите двигатели на економијата. Нивниот раст и развој директно придонесува за позитивни ефекти врз стапката на вработување, конкуретноста на пазарот и зголемување на извозот. Со цел остварување на своите визии и иновативни проекти, овие компании имаат потреба од кредитирање на краткорочните ликвидносни потреби, олеснет пристап до финансии и можност за брзо кредитирање. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Комерцијална банка АД Скопје, Генерален покровител на концертот на Златко Ориѓански и Бени Шакири

Објавено

на

Комерцијална банка АД Скопје е Генерален покровител на концертот на Златко Ориѓански и Бени Шакири, кој ќе се одржи на 20-ти април во Македонската Филхармонија. (more…)

Продолжи со читање
project

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange