Connect with us

Домашни банки

Повеќе од успешно – три први и пет втори места за Комерцијална банка на Банкарските спортски игри

Објавено

на

Со три злата, пет сребра и две бронзи вработените на Комерцијална банка повеќе од успешно го завршија својот настап на годинашните Банкарски спортски игри.

Со овие подвизи КБ тимот се искачи на делба на одличното второ место во генералниот пласман на игрите во Охрид.

Пехарите и медалите се потврда на силниот тимски дух и на заедничката желба за победа на КБ тимот. Амбициозноста и посветеноста како одлика на вработените во Комерцијална банка секогаш придонесуваат за врвни резултати.

Во конкуренција на 15 финансиски институции, претставниците на Комерцијална банка беа најдобри во одбојка мажи, куглање жени и пикадо жени, а второ место освоија во куглање мажи, пикадо мажи, баскет жени, тенис жени и во шах. За бронза се изборија натпреварувачките во одбојка и во пинг понг.

Честитки до КБ тимот за одличните резултати!

Домашни банки

Намалување на каматните стапки на Халкбанк на кредити за физички лица

Објавено

на

Халкбанк АД Скопје изврши намалување на каматните стапки на потрошувачкиот и хипотекарниот кредит наменети за физички лица и понуди атрактивни услови за станбениот кредит. Овие услови ќе важат во промотивен период  до 31 декември 2023 година. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

„ФИКСНО СИ Е ФИКСНО“ – станбен и потрошувачки кредит на Шпаркасе Банка со фиксна каматна стапка

Објавено

на

Шпаркасе Банка АД Скопје посветено работејќи на визијата да биде прв избор на клиентите и водечка банка по квалитет на услугa, стартува со нови атрактивни понуди за сите клиенти, со најповолни услови. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Комерцијална банка ќе овозможи тргување со акции без провизија на „Инвеститорскиот ден“ на Македонската берза

Објавено

на

Комерцијална банка и оваа година ќе им овозможи на граѓаните еден ден да купуваат или да продаваат акции на Македонската берза без плаќање провизија за брокерски услуги. Со ова Банката ќе даде свој придонес за успешна реализација на четвртиот по ред „Инвеститорски ден“ на Македонската берза, што ќе се одржи на 13.09.2023 година (среда). (more…)

Продолжи со читање

Популарно