Connect with us

Домашни банки

Плаќајте со апликацијата HalkPay и откријте ја нејзината супермоќ

Објавено

на

Халкбанк АД Скопје е присутна цела деценија на македонскиот пазар и со секој производ, платформа или проект, докажува дека навистина е банка посветена на луѓето.

Како пример за грижа за потребите на корисниците се издвојува HalkPay, апликација со супермоќи, која е достапна за секој клиент со активна платежна картичка од брендот Mastercard, издадена од Халкбанк. Корисникот може да ја преземе апликацијата од Google Play Store на мобилен уред со Android оперативен систем. За успешно плаќање, потребно е да ги дигитализирате картичките и да го доближите својот мобилен телефон до ПОС-терминалот што поддржува бесконтактно плаќање. Постојат опции за назначување на картичка број 1 која ќе служи за брзо плаќање (fast payment). Другите дигитализирани картички може да се користат за плаќање со мобилната апликација доколку пред плаќањето ја изберете соодветната картичка.

Сето ова звучи моќно, но која е вистинската супермоќ на HalkPay?

Основно е што лесно и едноставно можете да плаќате дури и кога паричникот не со вас или ви е оставен дома. А што би рекле ако дознаете дека покрај брзината и едноставноста при плаќањата, со секоја трансакција сте чекор поблиску до освојување вредни награди?

Халкбанк започна уште една голема наградна игра која ќе трае до крајот на февруари идната година. Во неа право на учество имаат сите физички лица кои се корисници Mastercard платежни картички, издадени од Халкбанк АД Скопје. Со секоја направена трансакција корисниците стануваат потенцијални добитници на награди, при  што оние кои имаат дебитни Mastercard картички, можат да учествуваат во наградната игра со вршење трансакции преку HalkPay и GarminPay апликациите.

Она што е особено важно и што дава супермоќ на плаќањето со HalkPay е што со секоја поединечна трансакција со HalkPay и Garmin Pay апликацијата добивате тројна шанса за добивање награда. Халкбанк подготви интересен награден фонд  со 60 вредни награди, од кои 15 ваучери за спортска опрема во вредност од по 6.000 денари ќе бидат доделени во три месечни извлекувања, а во големото финале  ќе бидат извлечени добитниците на 6 Garmin часовници, 4 мобилни телефони и 5 ваучери за велосипед.

Плаќајте преку Halkpay, учествувајте во наградната игра и активирајте ја својата супермоќ за супер награди и брз и едноставен шопинг!

Секој клиент кој сака да стане учесник во наградната игра, неопходно е да пополни изјава за согласност за учество на линкот: Македонски – Изјава заприфаќање на учество во наградната игра (halkbank.mk).

Домашни банки

Именувани тројца нови членови на Управниот одбор на НЛБ д.д. Љубљана, меѓу кои и Антонио Аргир

Објавено

на

На вчерашниот прв состанок на Надзорниот одбор на НЛБ д.д Љубљана годинава, членовите се фокусираа на имплементација на стратегијата на НЛБ Групацијата и статусот на вклучување на факторите за управување со еколошките и социјални аспекти во деловниот модел на НЛБ Групацијата. На седницата, Надзорниот одбор назначи и тројца нови членови на Управниот одбор, со што истиот се прошири на вкупно шест члена. За нови членови на Управниот одбор на НЛБ д.д именувани се: Хедвика Усеник, Антонио Аргир и Андреј Ласиќ. Сите доаѓаат од НЛБ д.д или НЛБ Групацијата, имаат долгогодишно искуство и се веќе докажани во својата работа. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Стопанска банка АД – Скопје изврши измена и дополнување во тарифите за надоместоци за физички лица

Објавено

на

Стопанска банка АД – Скопје ги известува своите клиенти дека воведува нови и врши измена на некои од постојните надоместоци во тарифата за физички лица, при што ги утврдува следните надоместоци: (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

ТТК Банка: Известување за работно време на филијали и експозитури на 19.1.2022 година (среда)

Објавено

на

ТТК Банка АД Скопје ги известува своите почитувани корисници дека по повод претстојниот празник – Богојавление (Водици), на 19.1.2022 година (среда) ќе работат следните филијали и експозитури на Банката: (more…)

Продолжи со читање

Популарно