Connect with us

Платежни картички

Плати за само еден момент со Visa Zero на Стопанска Банка АД Скопје

Објавено

на

VISA Zero е првата кредитна картичка во Македонија со 0% каматна стапка  – ЗАСЕКОГАШ! Ставете крај на Вашите грижи за каматата на кредитните картички и отплаќајте со 0% каматна стапка!

Корисниците на Visa/MasterCard кредитните картички на Стопанска банка секогаш добиваат повеќе. И во оваа година СБ ја продолжува промотивната понуда со можноста за подигнување на готовина без провизија во текот на последните викенди од секој месец во 2018 година.

Промотивната понуда важи само за подигнувањето на готовина од банкоматите на Стопанска банка.

Во месец септември промотивниот период е од 28.09 – 30.09.2018. 

Предности и карактеристики:

 • 0% каматна стапка за целото времетраење на користењето на VISA Zero кредитната картичка.
 • Максимален кредитен лимит од 50,000 МКД.
 • Најниска месечна отплата од само 3%, со можност за бесплатен траен налог или преку i-bank каналите на СБ.
 • Moжност за плаќање на рати кај повеќе од 1.000 реномирани продажни места.
 • Современа бесконтактна картичка со која брзо, лесно и безбедно ги извршувате сите плаќања во земјата, во странство и на интернет, без провизија.
 • Кредитните и дебитните картички на Стопанска банка се први картички во РМ што го имаат 3D Secure стандардот (VbV и MC SecureCode), кој овозможува извршување трансакции на интернет со високо ниво на безбедност насекаде во светот. Дознајте повеќе за предностите на VCAS 3D Secure на следниов линк.
 • Можност за бесплатна достава на месечниот извод на e-mail.
 • Без трошоци за предвремена отплата, без трошоци за аплицирање, без жиранти, без административна забрана и без меница.

Рок на плаќање
До 15 дена – од денот завршувањето на кредитниот циклус

Годишно членство

Годишна членарина од 1.980 МКД за сите клиенти.

Репрезентативен пример:

 • Кредитен лимит: 50.000 МКД
 • Вкупен износ на купувања со VISA Zero кредитна картичка: 50.000 МКД
 • Месечна отплата на 3% од потрошениот износ (1.500 МКД)
 • Фиксна каматна стапка: 0%
 • Годишна членарина: 1.980 МКД
 • Вкупен износ на камата за 12 месеци: 0 МКД

Подигнување готовина 

ПРОВИЗИИ ЗА ПОДИГАЊЕ ГОТОВИНА ВО МРЕЖАТА НА СБ

– Од шалтери: 5% од износот на трансакцијата, но не помалку од 100 денари
– Од банкомат: 2% од износот на трансакција + 100 денари

За подетални информации може да проверите на следниот линк или да испратите директна онлајн апликација тука.

Платежни картички

Стопанска Банка и Веро: совршен пар за шопинг

Објавено

на

Стопанска банка АД – Скопје, како Банка со најголемо картично портфолио на пазарот во соработка со ВЕРО маркетите, ви нудат единствена можност за заштеда при користење на VISA VERO кредитните картички во пар со ВЕРО лојалната картичка. (more…)

Продолжи со читање

Платежни картички

Спремни за совршениот есенски шопинг?

Објавено

на

Шопингот можеби не е добар за вашиот паричник, но тоа може да биде добро за вашето здравје, укажува новото истражување. Одење меѓу продавниците и подигање на тешки торби за купување обезбедува тренингот што согорува 385 калории неделно. (more…)

Продолжи со читање

Платежни картички

Еуростандард Банка ја воведе првата уникатна миризлива Mastercard дебит бесконтактна картичка

Објавено

на

Еуростандард Банка во соработка со глобалниот лидер за платежни решенија, од денеска за македонските граѓани воведе нова и уникатна Mastercard дебит бесконтактна картичка со мирис на малина. (more…)

Продолжи со читање
P2_P_MK_300x250

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange