Connect with us

Домашни банки

Пет македонски банки меѓу водечките 100 во регионот

Објавено

на

Три банки од Романија и две од Хрватска се наоѓаат во ТОП петте банки во државите од Југоисточна Европа. На оваа листа на најдобрите банки од регионор, се наоѓаат пет банки од Македонија.

Најголемите пет банки од Македонија се најдоа помеѓу водечките 100 банки во регионот на Југоисточна Европа, се наведува во истражувањето спроведено од порталот SeeNews.

Според оваа листа најдобро рангирана од македонските банки е Комерцијална банка АД Скопје, која се наоѓа на 48 место, потоа следува Стопанска банка АД – Скопје на 52 место, НЛБ Банка АД Скопје на 60 место, Халкбанк АД Скопје на 88 и Охридска банка Сосиете Женерал на 98 место.

Истражувањето ни укажува дека меѓу првите десет банки од регионот, половината – односно пет се од Романија, три од Хрватска и по една од Бугарија и Словенија.

 

 

 

 

 

Домашни банки

ПроКредит Банка овозможи електронско отварање на орочен депозит

Објавено

на

ПроКредит Банка овозможи електронско отворање на орочен депозит директно преку нивното е-банкарство. Со оваа опција, клиентите имаат комплетна флексибилност, сигурност и дискреција при раководење со своите лични финансии и не мора да зависат од работното време на филијалите за креирање на навика за штедење. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Зелена наградна игра на Охридска Банка!

Објавено

на

Бидете дел од најзелената наградна игра на Охридска банка Сосиете Женерал. Направете 10 трансакции со дебитна и 5 транскакции со кредитна картичка и освојте електричен тротинет! Од 17 Декември до 28 Февруари 2019 година купувајте со картичките на Охридска банка Сосиете Женерал. 20 електрични тротинети чекаат на вас! (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Вечерва отворање на изложбата од ликовната колонија „Вевчански видувања 2018“ во НЛБ Галерија

Објавено

на

Во организација на Меѓународната ликовна колонија „Вевчански Видувања, како и на Компанијата „ВИА“, вечерва (17 декември, понеделник), во 19 часот, во НЛБ Галерија во Скопје, свечено ќе биде отворена изложбата на уметнички дела на Меѓународна ликовна колонија „Вевчански видувања“ 2018.  (more…)

Продолжи со читање
P2_P_MK_300x250

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange