Connect with us

Домашни банки

Пакет за млади БЕЗ ТРОШОЦИ од Стопанска банка а.д. Битола

Објавено

на

Стопанска банка а.д. Битола ги прилагодува своите производи согласно потребите на категориите на клиенти за кои истите се наменети. Истовремено, со постојани новитети ги следи и најновите модерни трендови на дигитализација во банкарството.

Новиот единствен пакет за млади е наменет за лица 18-25 години, постоечки или идни клиенти на банката.

Пакетот ги содржи најдобрите услуги и дигитални производи на банката кои клиентите од категоријата 18-25 години ги добиваат ЦЕЛОСНО БЕСПЛАТНО.

Производи кои ги вклучува пакетот се: трансакциска сметка – БЕЗ трошоци за одржување, Mastercard Debit картичка – БЕЗ трошоци за месечна членарина, БЕСПЛАТНО СМС – известување, БЕСПЛАТНО електронско банкарство и БЕСПЛАТНА мобилна апликација BANK2GO со опција за вршење на плаќања.

Новиот пакет за млади од Стопанска банка а.д. Битола за оваа категорија на клиенти нуди лесен, безбеден и најважно од се БЕСПЛАТЕН пристап до користењето на основните банкарски и модерните дигитални производи кои во целост го олеснуваат финансиското управување со средствата на оваа група млади клиенти.

Повеќе информации за овој пакет можете да прочитате ТУКА, a за аплицирање за истиот целосно бесплатно можете да се обратите во некоја од експозитурите на Стопанска банка а.д. Битола.

Домашни банки

Комерцијална банка меѓу најдобрите иноватори во светот – Прогласена од Global Finance за Врвен иноватор во корисничко искуство за услугите преку OneID

Објавено

на

Комерцијална банка влезе во друштвото на врвните финансиски иноватори во светот со воведувањето на услугата електронска идентификација преку OneID. Меѓународниот магазин Global Finance ѝ ја додели на Комерцијална банка угледната награда „Врвен иноватор во корисничко искуство за 2023 година за услугите преку OneID“, со што ја рангираше Банката меѓу Топ финансиските иноватори во светот. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Филијалите и експозитурите на Комерцијална банка нема да работат на 2 јуни 2023 година

Објавено

на

Филијалите и експозитурите на Комерцијална банка АД Скопје нема да работат на 2 јуни (петок) 2023 година заради празнување на Духовден. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Финансиска поддршка од Комерцијална банка за ново издание на турнирот во мал фудбал „Тоше Проески“

Објавено

на

Меѓународниот турнир во мал фудбал „Тоше Проески“ во Крушево и годинава, со финансиска поддршка од Комерцијална банка, собра на едно место спортски екипи од повеќе држави во чест и спомен на музичката легенда. (more…)

Продолжи со читање

Популарно