Connect with us
P2_P_MK_1600x400

Домашни банки

Охридска банка Сосиете Женерал и ЕБРД потпишаа договор за повластена кредитна линија наменета за мали и средни претпријатија

Објавено

на

Охридска банка Сосиете Женерал и Европската банка за обнова и развој потпишаа договор за нова кредитна линија со повластени услови наменета за малите и средни претпријатија во Македонија.

Станува збор за кредитна линија која Охридска банка Сосиете Женерал ја обезбеди преку Европската банка за обнова и развој, во вкупен износ од 10 милиони евра, наменета за мали и средни претпријатија за унапредување на производствените капацитети и исполнување на Директивите на ЕУ кои се однесуваат на заштита на околината, безбедност на вработените и квалитетот на производите, а поддржана од Европската банка за обнова и развој преку грантови наменети за компаниите, во висина до 15% од вкупната вредност на износот на кредитот.

Охридска банка Сосиете Женерал е прва банка на пазарот, која на македонските компании ќе им ја понуди оваа поволна кредитна линија, како можност со поволни услови да го унапредат своето работење и своите перформанси.

Домашни банки

НЛБ Банка добитник на награда „Компанија ориентирана кон луѓето“

Објавено

на

Во рамките на овогодинешната 11. Меѓународна конференција за човечки ресурси „HR – the catalyst of transformation“, Македонската Асоцијација за човечки ресурси – МАЧР ја одликуваше НЛБ Банка АД Скопје со плакета „Компанија ориентирана кон луѓето“. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Халкбанк традиционално организираше Ифтар во рамки на месецот Рамазан

Објавено

на

Халкбанк и оваа година, во рамки на месецот Рамазан, традиционално организираше Ифтар за голем дел од своите партнери. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Халкбанк и Мастеркард и оваа година верни партнери на „Охрид ТрчаТ“

Објавено

на

Халкбанк во партнерство со Мастеркард и Асоцијацијата за спортови „Спорт за сите-сите за Спорт“ го најавија продолжувањето на својата соработка за третото издание на спортскиот хепенинг „Охрид ТрчаТ“, кој оваа ќе се одржи во периодот од 31 мај до 2 јуни во Охрид. (more…)

Продолжи со читање
Unibanka_banner_300x250

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange