Connect with us

Пакети

Охридска банка Сосиете Женерал дел од Саемот за банки и финансиски институции во Скопје Сити Мол

Објавено

на

Охридска банка Сосиете Женерал, на посетителите на Саемот за банки и финансиски институции, ќе презентира примамливи понуди за кеш кредит со фиксна каматна стапка за целото времетраење на кредитот и станбен кредит со фиксна каматна стапка до 2030 г. со вклучено кредитно животно осигурување. 

 

Имено, постетителите кои ќе го посетат Саемот за банки и финансиски иституции, кој годинава се одржува во периодот од 12-14.05.2017 во Скопје Сити Мол, ќе имаат можност да се запознаат со промотивните услови за станбен кредит од концептот ПЛАН ЗА СТАН, со каматна стапка од 3,70% за првите три години и 5,95% каматна стапка од четвртата до 2030 година, без административни трошоци, трошоци за апликација и трошоци за проценка, како и со промотивните услови за најновиот Нај Нај кеш кредит, со каматна стапка од 5,75% за првата година, како и без административен трошок и трошок за апликација, за сите апликации до 31.07.2017. 

 

Повеќе информации за сите производи се достапни на штандот на Охридска банка Сосиете Женерал.

 

 

Домашни банки

Пакет УНИ ИНОВАЦИЈА – нов пакет услуги од УНИБанка за компании преку ФИТР

Објавено

на

УНИБанка и Фондот за иновации и технолошки развој потпишаа Меморандум за меѓусебна соработка, со кој се отвораат нови можности за финансирање и олеснување на пристапот до финансиски средства за микро, малите и средни претпријатија. Најголем дел од поволностите и овој пат ќе бидат обезбедени за старт-ап компании. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Силк Роуд Банка АД Скопје и ФИТР со нова соработка за олеснет пристап до финансии на иновативните компании

Објавено

на

Силк Роуд Банка АД Скопје и Фондот за иновации и технолошки развој потпишаа Меморандум за соработка, со цел олеснет и зголемен пристап до финансиски средства и банкарски производи и услуги, за најиновативните домашни компании.

(more…)

Продолжи со читање

Пакети

Пакет 6енефити само за тебе од Стопанска банка а.д. Битола

Објавено

на

Стопанска банка а.д. Битола понуди нов промотивен ПАКЕТ 6 (Пакет 6енефити), пакет на производи со единствени услови кој одговара на сечии потреби. (more…)

Продолжи со читање


Популарно