Connect with us

Домашни банки

Охридска банка на нова локација во Прилеп!

Објавено

на

Охридска банка Сосиете Женерал од понеделник – 16.04.2018 година, ќе работи од нова локација во Прилеп.

Почитувани клиенти, Ве известуваме дека експозитурата на Охридска банка Сосиете Женерал во Прилеп, почнувајќи од 16.04.2018 (понеделник) се сели на нова локација, односно на ул. Јошка Јорданоски бр.2. Постојната експозитура на ул. Маршал Тито бб, ќе биде отворена за клиенти до 13.04.2018 (петок), до 13.00 часот. На 14.04.2018 (сабота), експозитурата нема да работи. Дополнително на располагање Ви стојат мрежата на банкомати, OBSGN@t и ПОС-терминалите на Банката.” – се вели во соопштението објавено на веб страната на банката.

Домашни банки

Халкбанк АД Скопје наградена од Commerzbank AG Frankfurt

Објавено

на

Халкбанк АД Скопје е добитник на наградата “STP Excellence Award “ за 2017 од Commerzbank како признание за квалитет и брзина во процесирање на меѓународните плаќања. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Комерцијална банка АД Скопје наградена од Commerzbank AG, Frankfurt

Објавено

на

Комерцијална банка АД Скопје е добитник на наградата Commerzbank’s STP Excellence Award за 2017 година, како признание за брзината и квалитетот на меѓународните плаќања. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

ЕБОР ќе ги финансира домаќинствата со 4 милиони евра за зголемување на енергетската ефикасност

Објавено

на

Преку Програмата за поддршка на зелената економија (ГЕФФ) што ќе биде презентирана денес во хотелот Александар Палас, Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) започнува со финансирање на домаќинствата за зголемување на нивната енергетска ефикасност. (more…)

Продолжи со читање
P2_P_MK_300x250

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange