Connect with us

Домашни банки

Охридска банка донираше компјутерска опрема во три училишта во Охрид

Објавено

на

Охридска банка продолжува со поддршка во oвие моменти полни со предизвици, секаде каде што е потребно!

По реализираните донации во здравствениот систем, банката продолжува со поддршка на образовниот систем. Охридска банка донираше компјутерска опрема во три училишта во Охрид со цел да ја помогне организацијата на што поквалитетна онлајн настава на учениците и професорите.

Охридска банка продожува да помага, затоа што верува дека ова е битка во која само со здружени сили може да победиме!

Домашни банки

(ВИДЕО) Сопственици на банка во Македонија се најдоа во „Пандора документите“

Објавено

на

Двајца сопственици на УНИБанка имале офшор компании на Британските девствени острови, открива истражувачкиот веб сајт „bird.bg” од Бугарија. Станува збор за Ивајло Мутафчиев и Цеко Тодоров Минев кои имаат по 36,45% од сопственоста на УНИ банка која работи во Македонија. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Комерцијална банка по 16-ти пат спонзор на „Златно славејче“

Објавено

на

„Златните славејчиња“ годинава повторно ќе застанат на сцена и ќе ги отпеат своите хитови во чест на 50-от роденден на Фестивалот. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Прогласени победниците од Social Impact Award 2021

Објавено

на

Млади херои со големи идеи! Прекрасни тимови, ентузијазам, идеи кои сигурно ќе го променат општеството ја одбележаа седмата година од „Наградата за социјално претприемништво“ – Social Impact Award 2021. (more…)

Продолжи со читањеПопуларно