Connect with us

Домашни банки

Охридска Банка го награди Марко Пејчиновски

Објавено

на

Една од компаниите кои го поддржаа малиот херој Марко Пејчиноски кој на празникот Голема Богородица го преплива Охридското езеро е и „Охридска банка“.

“Денес бевме горди домаќини на Марко Пејчиновски, момчето кое херојски го преплива Охридско Езеро!
Го дочекавме со огромна радост и го прогласивме за Прв член на нашиот Клуб на Таленти.
ОБСГ на Марко му додели депозит за детско штедење и му посака многу здравје и успех понатаму.

Честитки Марко, ти си вистински пример дека кога се сака, сѐ се може!„ – пишува во официјалната изјава од банката.

Мора да се напомене дека Охридска Банка, како дел од годишната програма за општествена одговорност, го оформи Клубот на таленти. Преку различни програми бараат млади, амбициозни и талентирани поединци и групи и нив финансиски ги поддржуваат.

На долг рок, Клубот на таленти на ОБСГ ќе остави печат и придонес во општеството и истовремено ќе им подаде рака на младите потенцијали на нашата земја, токму кога тоа им е најпотребно.

 

Домашни банки

НЛБ Банка со промотивна кампања за потрошувачките кредити до крајот на годината

Објавено

на

Во пресрет на новогодишните и божиќните празници, НЛБ Банка подготви промотивна кампања за потрошувачките кредити. Овој декември клиентите ќе можат да ги реализираат своите планови благодарение на промотивната понуда со подолг рок на отплата, едноставна процедура и низа други придобивки. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Комерцијална банка засади дрвја во знак на успешна реализација на GEFF програмата за финансирање зелена економија

Објавено

на

Комерцијална банка ја обележа успешната реализација на GEFF програмата за финансирање на зелената економија во Западен Балкан со засадување дрвја во Скопје. Педесет дрвја од видот каталпа се донација од Европската банка за обнова и развој, Европската Унија, Австрија и од четири банки од земјава, меѓу кои е и Комерцијална банка, а се израз на нивните стремежи за позеленување на градот Скопје. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Потрошувачки и станбени кредити од Комерцијална банка со осигурување од Триглав

Објавено

на

Комерцијална банка понуди потрошувачки и станбени кредити со уште поповолни услови – обезбедени со полиса за животно осигурување или за осигурување при неможност за отплата од осигурителните компании на
групацијата Триглав. (more…)

Продолжи со читањеПопуларно