Connect with us

Домашни банки

Откривме што се крие зад зелените билборди поставени насекаде низ градот?!

Објавено

на

Во изминатиов период се запознавме со еден интересен и нов “лик”. Можеби и Вие сте ги забележале зелените интересни билборди со робот кој Ви вели ЗДРАВО!

Засега не ви откриваме дали овој интерактивен лик е машко или женско, но основната негова/нејзина карактеристика е да ви го олесни секојдневието во поглед на давање информации поврзани со производи и услуги од банкарството.

Конкретно, станува збор за нова услуга на една од банките во државата, која ќе им овозможи полесен пристап на клиентите до сите информации поврзани со Банката.

А, за која банка станува збор?

Следете не и дознајте наскоро!

Домашни банки

НЛБ Банка: Известување за неработен ден 05.06.2020 година

Објавено

на

НЛБ Банка АД Скопје ги известува своите клиенти дека по повод престојниот православен празник „Духовден“, експозитурите на Банката нема да работат на 05.06.2020 година (петок). (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

HalkEco Хронометар 10KM ќе се трча со примена на мерки за заштита од коронавирусот

Објавено

на

Првата Хронометар атлетска трка HalkEco Хронометар 10KM што во организација на Сојуз на Спортови на Скопје и Атлетски Клуб „Работнички“ од Скопје и со поддршка на Халкбанк како генерален покровител, ќе се одржи идната сабота (13 јуни), заради моменталната состојба со коронавирусот ќе биде организирана со почитување на препораките од Владата и протоколите донесени од Комисијата за заразни болести. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Стопанска банка АД – Скопје: Соопштение за неработен ден 05.06.2020 (петок)

Објавено

на

Стопанска банка АД – Скопје ги известува своите клиенти дека по повод престојниот православен празник „Духовден“, филијалите на Стопанска банка АД – Скопје нема да работат на 05.06.2020 (петок). (more…)

Продолжи со читање

Популарно