Connect with us

Домашни банки

Отворете сметка или депозит во Халкбанк и добијте ваучер за да се почестите на наша сметка

Објавено

на

Физичките лица кои ќе отворат трансакциска сметка во Халкбанк преку која ќе добиваат плата или пензија или доколку почнат да штедат во Банката и тоа го направат до 30 септември, ќе добијат вредносен ваучер од 500 денари кој ќе може да го искористат во еден од листата од 135 локали од угостителскиот сектор низ целата територија на земјата, а кои се клиенти на банката.

Новата кампања „На наша сметка“ важи и за други продукти на банката како подигање кредит, дозволено пречекорување на трансакциска сметка, е-касичка, е- банкарство или отворање нова Mastercard кредитна картичка.

За сите оние кои ќе решат своите средства да ги издвојат како штеден влог, Халкбанк нуди идеални можности преку неколку вида депозити креирани според барањата и потребите на клиентите. Сопственици на сметка и корисници на електронско банкарство во Халкбанк имаат можност да штедат и онлајн преку онлајн депозитит. Орочувањето кај различните депозитни производи се движи од 3 до 36 месеци, а за сите продукти каматата е фиксна за целиот период на орочување на средствата.

Халкбанк е најбрзорастечка банка во земјава и од 2011 година откога функционира под овој бренд кај нас успеа да стане една од четирите системски важни банки во земјава. Халкбанк АД Скопје е во целосна сопственост на силната банка Халкбанк АШ Турција која перманентно дава значајна и голема поддршка на македонската Халкбанк во остварувањето на нејзината цел за натамошен раст на македонскиот финансиски пазар.

Важни се луѓето. Важна е поддршката.

Домашни банки

НЛБ Банка воведува Зелени кредити за проекти кои штедат енергија и ја заштитуваат животната средина

Објавено

на

НЛБ Банка Скопје во соработка со Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) воведува наменски кредити за енергетска ефикасност, односно Зелена кредитна линија составена од два продукта во вкупна вредност од два (2) милиони евра од Програмата за финансирање на зелена економија (GEFF), и тоа: Зелен потрошувачки кредит на износ до 25.000 евра и Зелен хипотекарен кредит на износ до 50.000 евра. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Брзо и сигурно плаќање со HalkPay, Вашиот мобилен паричник

Објавено

на

Халкбанк АД Скопје со задоволство ги информира своите почитувани клиенти дека отсега HalkPay е достапен и со Visa картичките на Халкбанк. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Стопанска банка АД – Скопје: Известување за неработен ден – 24.05.2022 (вторник)

Објавено

на

Стопанска банка АД – Скопје ги известува своите почитувани клиенти дека по повод престојниот државен празник „Св. Кирил и Методиј“, филијалите на Стопанска банка АД – Скопје нема да работат на 24.05.2022 (вторник). (more…)

Продолжи со читање


Популарно