Connect with us

Домашни банки

Отворена нова експозитура на НЛБ Банка во населбата Аеродром

Објавено

на

Од денеска, мрежата на експозитури на НЛБ Банка е збогатена со уште една, нова експозитура во населбата Аеродром во Скопје. Експозитурата која е сместена во објектот „Порта Аеродром“ („Методија Шаторов – Шарло“, бр. 1, локал 3) ќе работи од понеделник до петок, од 08.00 до 16.00 часот, и ќе го опслужува сегментот население и правни лица, нудејќи сеопфатни банкарски услуги: кредитирање, благајнички и менувачки работи, платен промет во земјата и странство, издавање и работа со платежни картички, штедни депозити, и други банкарски услуги.

Новата експозитура е со површина од 156 м2 и е опремена по најсовремени безбедносни, архитектонски и технолошки и стандарди, како и со 24-часовна самоуслужна зона со банкомат со можност за уплата на пари и низа други функционалности. Во самоуслужната 24/7 зона клиентите ќе можат самостојно да ги извршуваат следните трансакции: исплата на готовина, уплата на дневен промет, уплата на платежни и бизнис картички, уплата на трансакциска сметка, уплата на кредит.

„Директниот контакт со банкарскиот комерцијалист е многу важен за голем број наши клиенти за кои советувањето на шалтер е одлучувачки фактор при изборот на производ или услуга. Токму затоа, заедно со нашата засилена стратегија за дигитализација во банкарското работење, остануваме силно посветени и на ширење на нашата продажна мрежа. Веруваме дека новата, пространа и модерна експозитура во ,Порта Аеродром’ ќе овозможи поголема достапност и побрза услуга за нашите клиенти” – истакна претседателот на Управниот одбор на НЛБ Банка, Бранко Грегановиќ, кој заедно со директорката на секторот за управување со продажна мрежа, Маја Ставрева Стојанова, ја посети новоотворената експозитура.

Со новата експозитура, продажната мрежа на НЛБ Банка брои вкупно 49 експозитури на територијата на Република Северна Македонија, од кои 24 во Скопје и 25 надвор од главниот град.

Домашни банки

Бизнисменот и член на НО на Комерцијална банка Фатмир Етеми купи 500 акции од банката

Објавено

на

Овој период е одличен за инвестирање во Комерцијална банка АД Скопје, а тоа го потврдува и информацијата дека се поголем е бројот на членови на одборот на директори на Комерцијална банка кои купуваат акции од Банката, а на тоа се надоврзува и податокот дека акционерите ќе добијат по 910 денари бруто износ за една обична акција. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

ОДЛИЧНА ВЕСТ ЗА АКЦИОНЕРИТЕ – Комерцијална банка ќе подели дивиденда од 910 денари бруто износ по акција

Објавено

на

Комерцијална банка денеска ги објави предлог Одлуките за претстојното Собрание на акционери на Банката, кое ќе се одржи на ден 27.03.2024 година. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

ПроКредит Банка се грижи за здравјето на своите вработени

Објавено

на

ПроКредит Банка АД Скопје објави дека во рамките на Централната зграда на Банката отворена е нова фитнес сала Pro Gym. (more…)

Продолжи со читање

Популарно

https://austinpublishinggroup.com/a/judi-bola-euro-2024/ https://austinpublishinggroup.com/a/parlay/ https://austinpublishinggroup.com/a/judi-bola/ https://austinpublishinggroup.com/a/sbobet/ https://compendiumapp.com/comp/dominoqq/ https://bankarstvo.mk/wp-includes/bandarqq/ https://bankarstvo.mk/wp-includes/dominoqq/ https://tickerapp.agilesolutions.pe/wp-includes/js/pkv-games/ https://tickerapp.agilesolutions.pe/wp-includes/js/bandarqq/ https://tickerapp.agilesolutions.pe/wp-includes/js/dominoqq/ https://tickerapp.agilesolutions.pe/wp-includes/js/slot-depo-5k/ https://austinpublishinggroup.com/group/pkv-games/ https://austinpublishinggroup.com/group/bandarqq/ https://compendiumapp.com/comp/pkv-games/ https://compendiumapp.com/comp/bandarqq/ https://bankarstvo.mk/PCB/pkv-games/ http://compendium.pairserver.com/ http://compendium.pairserver.com/bandarqq/ http://compendium.pairserver.com/dominoqq/ http://compendium.pairserver.com/slot-depo-5k/ https://compendiumapp.com/app/slot-depo-5k/ https://compendiumapp.com/app/slot-depo-10k/ https://bankarstvo.mk/PCB/slot-depo-5k/ https://austinpublishinggroup.com/group/dominoqq/ https://austinpublishinggroup.com/group/slot-depo-5k/ https://austinpublishinggroup.com/group/slot77/ https://compendiumapp.com/ckeditor/judi-bola-euro-2024/ https://compendiumapp.com/ckeditor/sbobet/ https://compendiumapp.com/ckeditor/parlay/ https://sabriaromas.com.ar/wp-includes/js/pkv-games/ https://www.europark.lv/uploads/Informativi/pkv-games.html/ https://www.europark.lv/uploads/Informativi/bandarqq.html/ https://www.europark.lv/uploads/Informativi/dominoqq.html/ https://www.europark.lv/uploads/Informativi/slot-thailand.html/ https://www.europark.lv/uploads/Informativi/slot-depo-10k.html/ https://www.europark.lv/uploads/Informativi/slot-kakek-zeus.html/ https://www.europark.lv/uploads/Informativi/rtp-slot.html/ https://www.europark.lv/uploads/Informativi/parlay.html/ https://www.europark.lv/uploads/Informativi/sbobet.html/ https://st-geniez-dolt.com/css/images/pkv-games/ https://st-geniez-dolt.com/css/images/bandarqq/ http://128.199.219.76/img/pkv-games/ http://128.199.219.76/img/bandarqq/ http://128.199.219.76/img/dominoqq/ https://st-geniez-dolt.com/css/images/dominoqq/ https://www.knowafest.com/files/uploads/pkv-games.html/ https://www.knowafest.com/files/uploads/bandarqq.html/ https://www.knowafest.com/files/uploads/dominoqq.html https://www.knowafest.com/files/uploads/slot-depo-5k.html/ https://www.knowafest.com/files/uploads/slot-depo-10k.html/ https://www.knowafest.com/files/uploads/slot77.html/ https://tsamedicalspa.com/wp-includes/js/slot-5k/ https://gseda.nida.ac.th/wp-includes/js/pkv-games/ https://gseda.nida.ac.th/wp-includes/js/bandarqq/ https://gseda.nida.ac.th/wp-includes/js/dominoqq/