Connect with us

Компании

Основачот на „Визер“ најавува поскапување на авионските билети

Објавено

на

Основачот на авиокомпанијата „Визер“ Јожеф Варади им порача на клиентите да уживаат во ниските цени на авионските билети, затоа што нема уште долго да останат толку евтини.

На конференција во Виена тој рече дека предвидува поскапување на билетите во наредната година.

– Цените ќе се стабилизираат, истакна Варади.

Унгарската авиокомпанија оваа пролет се стационираше на виенскиот аеродром Швехат, но иако давачките се високи, Варади порача дека оваа нискобуџетна компанија ќе остане во главниот град на Австрија.

Варади на конференцијата говореше и за амбициозните планови за раст на „Визер“.

Компании

Оглас за вработување во Пивара Скопје

Објавено

на

Пивара Скопје за своите потреби објавува оглас за вработување на комерцијалист во Кичево.

Работна позиција исполнета со комуникација, предизвици, проектни и работни задачи и можности како за личен така и за кариерен развој. (more…)

Продолжи со читање

Компании

Оглас за вработување во Медиа Хаус

Објавено

на

Медиа хаус маркетинг и комуникации објавува оглас за вработување за следните позиции: (more…)

Продолжи со читање

Компании

Оглас за вработување во Пивара Скопје

Објавено

на

Пивара Скопје отвори оглас за вработување на Трејд маркетинг менаџер за канал на продажба, работна позиција исполнета со предизвици, проектни и работни задачи, наменски обуки и можност за личен и кариерен развој. (more…)

Продолжи со читање

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange