Connect with us

Криптовалути

Основан најголемиот фонд за крипто-инвестиции во светот

Објавено

на

Фондот за ризичен капитал „Paradigm” објави дека ќе инвестира дури 2,5 милијарди американски долари во новата генерација компании, технологии, идеи и протоколи од крипто светот. Оваа сума ја вметнаа во нивниот нов фонд, кој ќе работи паралелно со нивните претходни инвестициски активности.

Paradigm ја основаа ко-основачот на „Coinbase”, Фред Ерсам и поранешниот член на инвестицискиот фонд „Sequoia Capital”, Мет Хуанг. Првично, нивниот план беше да соберат 1,5 милијарди долари, но интересот на инвеститорите беше далеку поголем, па за само еден месец тие ги собраа споменатите 2,5 милијарди долари за инвестиции.

Фред Ерсам истакнува дека верува во апликациите поврзани со дигитални токени имаат најдобра иднина и најголем простор за раст. Според него, најголемите светски организации ќе се напојуваат со токени во догледна иднина, исто како што интернет компаниите денес се напојуваат со компјутерски мрежи.

Мисијата на новата рунда инвестиции ќе биде иста како и досега: да се биде еден од првите на пазарот и да се обезбеди помош и капитал на претприемачите и крипто заедниците. Парите што ќе се вложат во овој бран инвестиции ќе одат за нови идеи и компании во сите фази на развој и нема да бидат географски ограничени.

„Доколку сте претприемач во првите линии на развој на крипто, известете не“, велат од овој фонд.

Инвестицискиот фонд „Paradigm” е основан во 2018 година и досега има инвестирано и „оплодено“ над 10 милијарди долари. Досега имаат инвестирано многу во крипто пазарот и компаниите кои се занимаваат со него, а нивните индивидуални инвестиции се во широк опсег, од еден до над сто милиони долари.

Нивното инвестициско портфолио вклучува имиња како што се „Coinbase”, „Diem”, „FTX Trading” и речиси 40 други помалку познати компании и проекти.

Криптовалути

БИТКОИНОТ ЌЕ ДОСТИГНЕ ДО 100.000 ДОЛАРИ – Криптозимата заврши!?

Објавено

на

Најпознатата криптовалута биткоин би можела да достигне вредност од 100.000 долари до крајот на 2024 година. (more…)

Продолжи со читање

Криптовалути

КРИПТОВАЛУТИТЕ СЕ ПОВТОРНО ИН – Биткоинот порасна за 40% во јануари!

Објавено

на

Големите инвеститори повторно почнаа да вложуваат во криптовалути по еден месец на масовен раст на биткоинот од 40 проценти во јануари оваа година. Инвеститорите забележаа прилив од над 117 милиони долари минатата недела, најголем неделен пораст од јули минатата година, според податоците на „CoinShares“. (more…)

Продолжи со читање

Криптовалути

Премиерот Ковачевски апелира: Да не се копаат криптовалути зашто тоа троши многу струја!

Објавено

на

Премиерот Димитар Ковачевски апелира да не се копаат крипто валути зашто потрошувачката на струја при овој процес е енормна. (more…)

Продолжи со читање

Популарно

https://austinpublishinggroup.com/a/judi-bola-euro-2024/ https://austinpublishinggroup.com/a/parlay/ https://austinpublishinggroup.com/a/judi-bola/ https://austinpublishinggroup.com/a/sbobet/ https://compendiumapp.com/comp/dominoqq/ https://bankarstvo.mk/wp-includes/bandarqq/ https://bankarstvo.mk/wp-includes/dominoqq/ https://tickerapp.agilesolutions.pe/wp-includes/js/pkv-games/ https://tickerapp.agilesolutions.pe/wp-includes/js/bandarqq/ https://tickerapp.agilesolutions.pe/wp-includes/js/dominoqq/ https://tickerapp.agilesolutions.pe/wp-includes/js/slot-depo-5k/ https://austinpublishinggroup.com/group/pkv-games/ https://austinpublishinggroup.com/group/bandarqq/ https://compendiumapp.com/comp/pkv-games/ https://compendiumapp.com/comp/bandarqq/ https://bankarstvo.mk/PCB/pkv-games/ http://compendium.pairserver.com/ http://compendium.pairserver.com/bandarqq/ http://compendium.pairserver.com/dominoqq/ http://compendium.pairserver.com/slot-depo-5k/ https://compendiumapp.com/app/slot-depo-5k/ https://compendiumapp.com/app/slot-depo-10k/ https://bankarstvo.mk/PCB/slot-depo-5k/ https://austinpublishinggroup.com/group/dominoqq/ https://austinpublishinggroup.com/group/slot-depo-5k/ https://austinpublishinggroup.com/group/slot77/ https://compendiumapp.com/ckeditor/judi-bola-euro-2024/ https://compendiumapp.com/ckeditor/sbobet/ https://compendiumapp.com/ckeditor/parlay/ https://sabriaromas.com.ar/wp-includes/js/pkv-games/ https://www.europark.lv/uploads/Informativi/pkv-games.html/ https://www.europark.lv/uploads/Informativi/bandarqq.html/ https://www.europark.lv/uploads/Informativi/dominoqq.html/ https://www.europark.lv/uploads/Informativi/slot-thailand.html/ https://www.europark.lv/uploads/Informativi/slot-depo-10k.html/ https://www.europark.lv/uploads/Informativi/slot-kakek-zeus.html/ https://www.europark.lv/uploads/Informativi/rtp-slot.html/ https://www.europark.lv/uploads/Informativi/parlay.html/ https://www.europark.lv/uploads/Informativi/sbobet.html/ https://st-geniez-dolt.com/css/images/pkv-games/ https://st-geniez-dolt.com/css/images/bandarqq/ https://st-geniez-dolt.com/css/images/dominoqq/ https://www.knowafest.com/files/uploads/pkv-games.html/ https://www.knowafest.com/files/uploads/bandarqq.html/ https://www.knowafest.com/files/uploads/dominoqq.html https://www.knowafest.com/files/uploads/slot-depo-5k.html/ https://www.knowafest.com/files/uploads/slot-depo-10k.html/ https://www.knowafest.com/files/uploads/slot77.html/