Connect with us

Платежни картички

Онлајн шопинг за бонус поени со Халкбанк кредитните картички

Објавено

на

Без непотребни излегувања, без непотребни контакти – Халкбанк АД Скопје го поддржува и промовира онлајн купувањето!

Со секоја онлајн трансакција направена со Халкбанк кредитна картичка од денес до 15.04. кај E-commerce трговците на Банката, имате можност да соберете 5% бонус поени!

Комплетната листа на е-трговци погледнете на на следниов линк.

Платежни картички

Mastercard world: За патувања и живот со привилегии

Објавено

на

Доколку сте љубител на патувања, често патувате или тоа допрва ќе го правите, не двоумите се која платежна картичка да ја изберете како ваше средство за плаќање во странство. (more…)

Продолжи со читање

Останато

Заштеди на бензин и струја – Храната доаѓа со бесплатна достава низ цело Скопје

Објавено

на

Периодов би ги искористиле сите можни трикови за да заштедиме на бензин и струја, па ако тоа значи дека не мора да готвиме и да се возиме низ град во потрага по храна – прашањето би било: „Како одма да го изведам тоа?“ (more…)

Продолжи со читање

Лични финансии

Како најдобро да ги користите платежните картички додека сте на одмор?

Објавено

на

Човек на одмор може целосно да се опушти, а таа ситуација лесно може да доведе до заборавање на провизиите и каматите за плаќање со кредитни картички. За платежните картички да не ви прават главоболки понатаму, прочитајте ги следниве корисни совети како најдобро да ги користите додека сте на одмор. (more…)

Продолжи со читање


Популарно