Connect with us
P2_P_MK_1600x400

Платежни картички

Одлична поволност за корисниците на кредитни картички од Централна кооперативна банка

Објавено

на

Централна кооперативна банка АД Скопје мисли на своите клиенти, објавувајќи ја промотивната понуда за сите корисници на кредитни картички од Банката.

Имено, во период од 04.07.2018 до 11.07.2018, корисниците на кредитни картички издадени од ЦКБ, ќе имаат можност за подигнување на готовина на банкоматите на Банката без провизија.

*Поволноста се однесува само за кредитни картички издадени на физички лица.

 

Платежни картички

Зошто комплицирано, кога може едноставно – #NLBPay

Објавено

на

НЛБ Банка е првата и единствена банка во Северна Македонија која во мобилниот паричник NLB Pay ги има интегрирано двата картични бренда Visa и Mastercard.  (more…)

Продолжи со читање

Платежни картички

NLB Pay – прв и единствен мобилен паричник на пазарот кој ги интегрира VISA и Mastercard картичките

Објавено

на

НЛБ Банка е прва и единствена банка на пазарот која ги интегрира двата картични бренда Visa и Mastercard во мобилниот паричник NLB Pay. Оваа нова и единствена функционалност овозможува да ги дигитализирате сите Visa и Mastercard платежни картички издадени од НЛБ Банка во мобилниот паричник NLB Pay и да плаќате бесконтактно, само со доближување на мобилниот телефон до ПОС терминал во земјата и во странство. (more…)

Продолжи со читање

Платежни картички

Бесплатен пристап до аеродромски Lounge само со Visa Platinum картичките на Халкбанк

Објавено

на

Со користењето на Visa Platinum картичките изненадувањата не престануваат!!! (more…)

Продолжи со читање

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange