Connect with us

Домашни банки

Огромно срце за сите на точак – нов #ВозиПравоВозиЗдраво предизвик за #НеделаНаМобилност

Објавено

на

Овие денови пред 6 години Стопанска банка АД – Скопје го организираше првото издание на „Вози право, вози здраво“ и почна да ја „вози“ заедно со своите поддржувачи оваа приказна за грижа за нашата животна средина и за развој на вело културата!
Спречени од пандемијата да го има “Вози право, вози здраво“ во своето вистинско светло, Стопанска банка АД – Скопје ги поттикнува сите заинтересирани да излезат со своите велосипеди/тротинети/ролерки/колички и да извозат едно гооолемо СРЦЕ (или мало) со својот велосипед и да испратат или мапа (од некоја спортска апликација) или фотографија / видео од подгвигот! Вашите пријави Банката ги очекува со tag или во порака на Instagram, Facebook и/или Twitter до 22.9.2021година.

Со овој предизвик Стопанска банка АД – Скопје ја одбележува на овој начин #НеделатаНаМобилност #MobilityWeek и секако нема да пропушти да ги награди најинтересните пријави!

Да наполниме албум со срциња и на 23 септември заедно ќе избереме кој од вас ќе добие:
– beats слушалки
– beats звучници
– смарт часовници
– шишиња и ѕвончиња и други изненадувања…

ЅРН ЅРН се гледаме #НаТочак
#ВозиПравоВозиЗдраво

Повеќе за проектот #ВозиПравоВозиЗдраво на линкот.

Домашни банки

(ВИДЕО) Сопственици на банка во Македонија се најдоа во „Пандора документите“

Објавено

на

Двајца сопственици на УНИБанка имале офшор компании на Британските девствени острови, открива истражувачкиот веб сајт „bird.bg” од Бугарија. Станува збор за Ивајло Мутафчиев и Цеко Тодоров Минев кои имаат по 36,45% од сопственоста на УНИ банка која работи во Македонија. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Комерцијална банка по 16-ти пат спонзор на „Златно славејче“

Објавено

на

„Златните славејчиња“ годинава повторно ќе застанат на сцена и ќе ги отпеат своите хитови во чест на 50-от роденден на Фестивалот. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Прогласени победниците од Social Impact Award 2021

Објавено

на

Млади херои со големи идеи! Прекрасни тимови, ентузијазам, идеи кои сигурно ќе го променат општеството ја одбележаа седмата година од „Наградата за социјално претприемништво“ – Social Impact Award 2021. (more…)

Продолжи со читањеПопуларно