Connect with us

Компании

Оглас за вработување во Сава Осигурување а.д. Скопје

Објавено

на

САВА осигурување а.д. Скопје ви нуди единствена можност да станете дел од продажниот тим, независно од вашето претходно искуство и  за таа цел објавува

ОГЛАС ЗА АГЕНТ ВО СЕКТОР ЗА ПРОДАЖБА (2 извршители)

Компанијата вложува во кандидатите, во нивната едукација и личен развој.

Потребни квалификации:
– Завршено ССС
– Познавање на работа со компјутер
– Желба за работа во динамичен тим
– Проактивност
– Спремност за решавање за тимска работа

Услови за работа:
– Избраните кандидати ќе работат со неполно работно време 4 часа дневно или вкупно 20 часа неделно од 09:00 до 13:00 часот
– Кандидатите имаат можност за неограничена заработувачка, притоа без разлика на исполнување на таргетот, се исплатува основна нето плата од 6.000,00 денари
– Секој кандидат е должен да ја организира работата согласно тимот, како и таргетите кои му се зададени во текот на работното време

Потребна документација:
CV и кратко мотивациско писмо

Контактирајте не уште денес на следниот начин: е-маил dokumenti@sava.mk или на адреса ул.Загребска 28А, САВА осигурување, а.д. Скопје – Сектор за општи и правни работи, со нагласување ,,ЗА ОГЛАС ЗА АГЕНТ ВО СЕКТОР ЗА ПРОДАЖБА,,.

Рокот за пријавување е 5 дена од последниот ден на објавата на огласот, а по неговото завршување ќе биде извршен избор во законскиот рок во зависност од бројот на пријавени кандидати.

Компании

„Алибаба“ го заобиколува Балканот, отвора логистички центар во Белгија

Објавено

на

Кинескиот гигант за е-трговија „Алибаба“ ќе отвори логистички центар во Белгија, со што е очевидна намерата да го заобиколи Балканот. Центарот ќе се наоѓа во белгискиот град Лиеж, на тромеѓето на границата со Германија и Луксембург, а во близина е и Брисел. Тоа е петти лигистички центар на таа компанија во светот. Во Европа веќе има во Франкфурт. (more…)

Продолжи со читање

Компании

Џеф Безос: Амазон ќе пропадне и ќе банкротира

Објавено

на

Амазон еден ден ќе пропадне и ќе банкротира, изјави нејзиниот основач Џеф Безос, одговарајќи на прашање за иднината на компанијата на неодамна одржаниот состанок со работниците. (more…)

Продолжи со читање

Компании

„Икеа“ се вклучува во борбата против загадувањето на воздухот

Објавено

на

Шведскиот ланец на продавници за мебел, „Икеа“, ќе почне со производство на продукти од земјоделски отпад во обид да им помогне на жителите на најзагадените градови во светот полесно да дишат. (more…)

Продолжи со читање
P2_P_MK_300x250

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange