Connect with us

Компании

Оглас за вработување во КликниЈади

Објавено

на

КликниЈади е компанија која врши достава на храна од многу ресторани во Скопје до вашиот Дом или Канцеларија.

КликниЈади има потреба од следната работна позиција

ДИСПЕЧЕР/КА

Опис на работна позиција:

  •  Kомуникација и организација на нарачки и грижа на корисници.

Потребни квалификации и услови:

  • Минимум завршено средно образование;
  • Основно познавање на работа на компјутери;
  • Познавање на англиски јазик;
  • Високо ниво на организираност;
  • Културен, љубезен комуникатор.

Компанијата нуди:

  • Плата во зависнот од вашите квалификациите којшто ги поседувате;
  • Работа во две смени, шест дена во неделата;
  • Динамична работа, со можност за напредок во компанијата.

Сите заинтересирани кандидати да ја испратат својата биографија на емаил: vrabotuvanje@kliknijadi.mk.

Компании

Зголемени платите на вработените во КАМ за 25% во споредба со лани

Објавено

на

КАМ доследно ја имплементира својата стратегија на континуирано вложување во вработените, а како резултат на тоа бележи раст на платите на своите вработени за 25 отсто во споредба со септември минатата година. Последното зголемување се однесува на вработените во администрација каде просечната исплатена месечна нето плата изнесува 53.000 денари. (more…)

Продолжи со читање

Компании

АЕТМ објавува нов Jавен повик за зајакнување на дигиталните вештини и отварање нови е-продавници: „Дигитално подготвени за е-трговија“

Објавено

на

Асоцијацијата за е-трговија на Македонија – AETM, во рамки на проектот „Дигитално подготвени за Е-Трговија” објавува Јавен повик за учество на заинтересирани компании во програмата за поддршка на микро, мали и средни претпријатија и регистрирани индувидуални производители кои доаѓаат од следниве три сектори: (more…)

Продолжи со читање

Компании

ЕОС Матрикс: Зголемени инвестициите во откуп на побарувања во корпоративниот сектор

Објавено

на

Инвестициите во откуп на побарувања од корпоративниот сектор на ЕОС Матрикс се зголемија повеќе од двојно, споредено со претходниот период. Само во последната година компанијата инвестираше нешто околу 1 милион евра во побарувања од овој тип. (more…)

Продолжи со читање

Популарно