Connect with us
P2_P_MK_1600x400

Компании

Оглас за вработување во Апаве СЕЕ

Објавено

на

АПАВЕ СЕЕ е компанија која се занимава со услуги кои опфаќаат техничка инспекција и Испитување без разорување во сектор на нафтената индустрија (Oil & Gas). Кадарот на вработени во компанијата опфаќа круг на специјализирани инженери кои работат на проекти (техничка инспекција) претежно низ Европа, Западна Африка и Југоисточна Азија.

АПАВЕ има потреба од Комерцијалист/Магационер кој ќе се придружи на тимот во Одделот за Логистика (раководење и одржување на опремата со која се служат инспекторите при техничка инспекција на глобални проекти).

Потребни квалификации:
– Одличен англиски јазик (говорен и пишан)
– Задолжително познавање на компјутери (MS Office)
– Возачка дозвола Б категорија

Како предност ќе се сметаат:
– Работното искуство во магацинско работење
– Искуството во логистика (набавка и транспорт на опрема)
– Интернационална комуникација

Сите заинтересирани треба да испратат кратка биографија до: recruitment.3@apave.com

Успешните кандидати ќе бидат најпрво повикани на иницијален разговор и тестирање на основните познавања во својата професија.

Компании

Оглас за вработување во ИутеКредит Македонија

Објавено

на

The fastest and most comfortable loan provider IuteCredit Macedonia for its operations in Skopje, Macedonia is looking for candidate for open position for:

Customer Advisor – Call Center

(more…)

Продолжи со читање

Компании

Оглас за вработување во ТИГО Фајнанс ДООЕЛ Скопје

Објавено

на

Финансиското друштво ТИГО Фајнанс ДООЕЛ Скопје е современа компанија која применува иновативна и модерна технологија, посветена на корисниците. Компанијата нуди брзи и лесни решенија за микрокредитирање на физички лица кои се достапни секому. (more…)

Продолжи со читање

Компании

Оглас за вработување во Сава Осигурување а.д. Скопје

Објавено

на

Дигитализацијата во осигурителниот сектор забрзано расте, а со тоа и неговите ИТ оддели. Како предводници во модернизацијата на нашата индустрија, ние сме отворени за нови предизвици и го прошируваме успешниот ИТ тим на Сава осигурување со нови 2 места. (more…)

Продолжи со читање

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange