Connect with us

Домашни банки

Оваа пролет плаќајте со НЛБ Pay мобилниот паричник и добијте можност за нов велосипед

Објавено

на

Во периодот од 12.4.2021 до 30.5.2021 година НЛБ Банка води промотивна кампања за НЛБ Pay мобилниот паричник пришто корисниците ќе добијат можност оваа пролет да се подноват со нов градски велосипед.

Во рамки на кампањата Банката еднаш неделно ќе доделува велосипед на корисникот кој во изминатата недела направил најголем број на трансакции со НЛБ Pay – мобилниот паричник. На веб страницата и на социјалните мрежи на Банката, почнувајќи од 23 април, секој петок, во период до 30 мај ќе биде објавуван најактивниот НЛБ Pay корисник за изминатата недела.

НЛБ Pay е мобилна апликација наменета за физички лица корисници на Mastercard и VISA платежните картички која овозможува плаќање директно преку мобилен телефон. Овој сервис преку дигитализација на Mastercard и VISA платежните картички нуди современ и софистициран начин на плаќање на бесконтактни ПОС терминали во земјата и странство за разлика од конвенционалниот начин на плаќање со платежните картички. Плаќањата се извршуваат брзо, едноставно и бесконтактно, со што Вашиот мобилен телефон се претвора во виртуелен паричник. Услугата е достапна за сите клиенти кои поседуваат мобилен уред со Android оперативен систем и NFC технологија.

Со оваа акција на НЛБ Банка плаќањето со мобилен телефон тукушто стана повозбудливо бидејќи на клиентите им отвора можност да се подноват со нов велосипед и да ги освојат градските улици.

Повеќе информации за услугата можете да добиете на веб страницата на Банката: www.nlb.mk

Домашни банки

Огромно срце за сите на точак – нов #ВозиПравоВозиЗдраво предизвик за #НеделаНаМобилност

Објавено

на

Овие денови пред 6 години Стопанска банка АД – Скопје го организираше првото издание на „Вози право, вози здраво“ и почна да ја „вози“ заедно со своите поддржувачи оваа приказна за грижа за нашата животна средина и за развој на вело културата! (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Експозитурата на УНИБанка во Охрид отсега на нова локација со нов и модерен изглед

Објавено

на

УНИБанка ги известува своите клиенти дека експозитура Охрид е преселена на нова локација во помодерни простории со цел подобрување на корисничкото искуство.  (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Комерцијална банка спонзор на ИФФК „Браќа Манаки“

Објавено

на

Интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“ со целата своја уметничка вредност годинава се враќа во Битола со своето 42-ро издание. Филмските уметници и нивните љубители од 16 до 21 септември во Битола, преку една хибридна форма, ќе имаат можност да уживаат во програмата на фестивалот која содржи 10 долгометражни и 10 кратки филмови.

(more…)

Продолжи со читањеПопуларно