Connect with us
P2_P_MK_1600x400

Домашни банки

Објавени добитниците од конкурсот „НЛБ Месецот на штедење” на НЛБ Банка

Објавено

на

Во рамките на „НЛБ Месецот на штедење” НЛБ Банка организираше акција за цртање на тема „Штедиме и учиме за безбеден сообраќај“. Овие активности се наменети за сите дечиња на возраст од 5 – 15 години во Република Македонија.

Целта на овие активности е да се поттикнат дечињата да штедат, да ги споделат своите и да откријат нови идеи за штедење.

Официјално конкурсот беше затворен на 25ти октомври и Банката ги објави победниците!

Наградени со вкупно 30 цртежи од кои 20 комисија составена од реномирани македонски уметници и 10 од отворено гласање на веб страната на Банката.

Список на наградените цртежи.

Домашни банки

Одличен успех на спортистите од Синдикатот при Стопанска банка АД – Скопје на Бофосијада 2019

Објавено

на

Синдикатот при Стопанска банка АД – Скопје секоја година зема активно учество на банкарските игри во Македонија, а овојпат учествуваше и на меѓународните спортски игри во Србија под името #Бофосијада 2019. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Рекорден број на учесници на јубилејното петто издание на “ВозиПравоВозиЗдраво”

Објавено

на

Петтото јубилејно издание на #ВозиПравоВозиЗдраво во организација на Стопанска банка АД-Скопје помина со најголем број учесници, нов старт, повеќе подароци и вредна лотарија. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Второ место за Комерцијална банка на Банкарските спортски игри

Објавено

на

Комерцијална банка го освои второто место во генерален пласман на годинешните Банкарски спортски игри, со два бода заостанување зад првопласираниот. (more…)

Продолжи со читање
Unibanka_banner_300x250

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange