Connect with us

Домашни банки

Ново работно време на Централата на Еуростандард банка

Објавено

на

Еуростандард банка ги известува своите почитувани клиенти дека изврши промена на работното време на Централата на банката која од 13.07.2020 година ќе биде достапна за клиентите секој работен ден од 08:00 до 17:00 часот.

Во сабота Централата на банката нема да биде достапна за клиентите.

Од Еуростандард банка апелираат клиентите да се придржуваат на мерките за превенција, користење заштитна маска/марама и почитување на растојание од 2 метри.

Банката продолжува со засилен режим на хигиена и одржување на просториите и банкоматите со цел поголема заштита на посетителите и вработените.

Домашни банки

Комерцијална банка спонзор на јубилејното 50-то издание на „Златно славејче 2020“

Објавено

на

И оваа година златните славејчиња повторно ќе застанат на сцената и ќе ги отпеат своите хитови. И оваа година Комерцијална банка АД Скопје ќе го поддржи најстариот детски фестивал во земјава „Златно славејче“, кој го слави својот 50-ти роденден. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Халк Корнерот во ТЦ Лептокарија, обезбеден од страна на Халкбанк, е веќе на располагање на граѓаните

Објавено

на

Вчера, официјално завршија активностите околу уредувањето на зелениот корнер, на десната страна од популарната „коцка“ во средината на ТЦ Лептокарија. Уредувањето на овој јавен простор е под покровителство на Халкбанк АД Скопје, во склоп на активностите од платформата HalkEco, чија цел е заштита и унапредување на животната средина, создавање здрави навики кај населението и подигање на еколошката свест и грижа за околината. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Шпаркасе прогласена за најбрзо растечка банка во сегментите “retail” и “corporate”

Објавено

на

Врз основа на спроведено рангирање на банките во Република Северна Македонија од страна на „Global Banking and Finance Review“, Шпаркасе Банка Македонија АД Скопје повторно е добитник на наградите „Fastest Growing Corporate Bank North Macedonia 2020“ и „Fastest Growing Retail Bank North Macedonia 2020“. (more…)

Продолжи со читање

Популарно