Connect with us

Домашни банки

Ново изненадувања во рамки на Бонус програмата на Халкбанк АД Скопје!

Објавено

на

Со почеток од 01.11.2021 до 30.11.2021 година активна ќе биде нова бонус кампања за корисниците на кредитни картички од Халкбанк А.Д Скопје.

Со секоја трансакција направена со Халкбанк кредитна картичка на Халкбанк ПОС терминалите во Рептил Маркети или онлајн на веб продавницата https://marketonline.mk собирате 5% бонус поени!

Собраните поени искористете ги при идни плаќања во мрежата на Пос терминали од Халкбанк.

1 бонус поен е еднаков на 1 денар.

Користете ги кредитните картички на Халкбанк и собирајте бонус поени во Рептил Маркети.

Домашни банки

Нова докапитализација на ПроКредит Банка во вредност од 13 милиони евра

Објавено

на

Прокредит банка АД Скопје изврши зголемување на капиталот на банката за дополнителни 13 милиони евра. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

НЛБ Банка прогласена за „Банка на годината за 2022“ од The Banker

Објавено

на

Реномираниот интернационален финансиски магазин, The Banker, по единаесетти пат ја прогласи НЛБ Банка за „Банка на годината за 2022“. Со ова признание НЛБ Банка уште еднаш ја потврди својата позиција на најнаградувана банка во РС Македонија. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Стопанска банка АД – Скопје во соработка со Црвен крст на Град Скопје организираше успешна крводарителска акција

Објавено

на

Во соработка со Црвен крст на Град Скопје на 28.11.2022 во просториите на административната зграда на Стопанска банка АД – Скопје организирана беше крводарителска акција на која учество зедоа 65 вработени од Скопје. (more…)

Продолжи со читање

Популарно