Connect with us
P2_P_MK_1600x400

Домашни банки

Нови поволности со Интернет банка и со мБанка за физички лица на Комерцијална банка

Објавено

на

Комерцијална банка АД Скопје на своите корисници на Интернет банка им овозможи нова опција, а тоа е самостојно ресетирање на заборавена лозинка за најава на сопствениот интернет-профил.

Дополнително, на корисниците на мобилната апликација мБанка им овозможи нова услуга за пренос на средства од сопствена денарска/девизна штедна книшка по видување кон сопствена денарска трансакциска тековна сметка, односно сопствена девизна сметка.

Домашни банки

НЛБ Банка предвреме ќе врши исплата на априлските пензии

Објавено

на

НЛБ Банка АД Скопје ги известува своите клиенти пензионери дека на 25-ти април 2019 (четврток), ќе изврши исплата на априлските пензии за оние пензионери кои својата пензија ја примаат од Фондот за пензиско и инвалидско осигурување на Северна Македонија (ФПИОСМ) на нивна денарска сметка во НЛБ Банка АД Скопје. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Стопанска банка АД – Скопје: Известување за работата на експозитурите за време на Велигден и 1 Мај

Објавено

на

Стопанска банка АД – Скопје ги известува своите клиенти дека по повод претстојните велигденски и првомајски празници, филијалите на Стопанска банка АД – Скопје нема да работат на 26.04 (петок), 29.04 (понеделник) и 01.05.2019 (среда). (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Известување за работата на експозитурите на ТТК Банка за време на Велигденските празници

Објавено

на

ТТК Банка АД Скопје ги известува своите клиенти дека по повод претстојниот празник – „Велики петок“, петок пред Велигден, на 26 април 2019 година (петок) ќе работат следните експозитури и филијали на  АД Скопје: (more…)

Продолжи со читање
project

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange