Connect with us
P2_P_MK_1600x400

Форекс

Новитети во мобилната апликација на Македонска берза – СЕИНет

Објавено

на

Македонска берза ги објави промените кои ги имплементираше на мобилната апликација – СЕИНет.

Станува збор за ажурирање на мобилната апликација на Системот за електронско известување од котирани акционерски друштва – СЕИНет во делот на опциите за добивање нотификации.

На овој начин корисниците на апликацијата ќе бидат навремено известувани за секоја нова ценовно чувствителна информација што ќе ја објават котираните друштва.

Бидете во тек со објавите на котираните акционерски друштва – добивајте навремени известувања преку вашиот мобилен телефон” – велат од Македонска берза.

Линк за симнување на апликација за Android

Линк за симнување на апликација за iPhone

Форекс

Нов пад на вредноста на биткоинот

Објавено

на

Цената на биткоинот падна под 8.000 долари и со тоа дојде на најниско ниво од јуни, заостанувајќи од повеќето други дигитални валути. (more…)

Продолжи со читање

Форекс

Најтргувани акции за септември биле акциите на Комерцијална Банка АД Скопје

Објавено

на

Според податоците кои ги објави Македонската берза за периодот 01.09.-30.09.2019 година вкупниот промет изнесува 731.880.458 денари и е зголемен за 117,71% во однос на претходниот месец август. (more…)

Продолжи со читање

Форекс

Најтргувани акциите на Скопски пазар и Охридска банка

Објавено

на

На последниот ден за тргување на македонската берза најтргувани беа акциите на Скопски Пазар АД Скопје, кои забележаа раст од високи 6,58 проценти, пред акциите на Охридска банка АД Скопје кои забележаа раст од 1,17%. (more…)

Продолжи со читање

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange