Connect with us

Кредити

НЛБ Банка ја продолжува промотивната кампања за станбени кредити

Објавено

на

НЛБ Банка ја продолжува промотивната кампања за станбени кредити за физички лица до 31.07.2018 година.

Во рамки на промотивната кампања, клиентите можат да ги искористат следните промотивни поволности:

  • Без трошоци за одобрување
  • Без трошоци за проценка

Повеќе информации може да се добијат на следниов линк, во најблиската експозитура на Банката или на телефон 02/15 – 600.

Кредити

ТТК Банка го продолжи промотивниот период на СУПЕР станбениот кредит

Објавено

на

ТТК Банка го понуди Супер станбениот кредит без надоместок за одобрување во промотивен период до 31.07.2018 година и со исклучително атрактивни услови за поволно кредитирање во рамките на двете актуелни понуди за овој производ. (more…)

Продолжи со читање

Кредити

Силк Роуд Банка го продолжи промотивниот период на кредити за физички лица

Објавено

на

Силк Роуд Банка АД Скопје ги известува сите идни корисници на услугите на банката дека го продолжи промотивниот период на кредитните производи за физички лица до 31.12.2018 година. (more…)

Продолжи со читање

Кредити

Направи пауза со Силк Роуд Банка

Објавено

на

Новиот „Направи пауза“ ненаменски потрошувачки кредит за физички лица ви овозможува единствена можност во Македонија да го прескокнете отплаќањето на месечните рати, кога Вам ви одговара. Максималниот број на прескокнати рати во текот на отплатата на кредитот изнесува три.

Максималниот износ на кредитот е до 300.000,00, а минималниот е 12.000.00 денари со фиксна каматна стапка од 6% во текот на целата отплата на кредитот. Рокот за одобрување е 3 дена и може да изберете на колку рати ќе го вратите во зависност од сумата (од 6 до 48 рати).

Проверете зошто тука или во некоја од експозитурите на банката.

Продолжи со читање
P2_P_MK_300x250
[ccpw id="39761"]

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange