Connect with us

Домашни банки

НЛБ Банка приреди извонредно неон доживување на фестивалот „OHRID CALLING“

Објавено

на

Изминатиот проделжен викенд се случуваа многу настани и концерти, а повеќето од нив беа одржани во нашиот македонски бисер, Охрид.

Ова лето дефинитивно највозвудливиот настан за младите е „Ohrid Calling“ кој се одржа овој викенд. Посетителите имаа можност да уживаат во најдобрите музички изведувачи, а воедно и на НЛБ НЕОН Штандот во организација на НЛБ Банка кој беше вистински хит.

На социјалните мрежи забележавме стотици млади кои постира слики од НЛБ Неон штандот и забавата, а ние решивме да ја поздравивме оваа уникатна, модерна, кул идеја на НЛБ Банка.

На НЛБ Штандот посетителите имаа можност да добијат Neon Face painting, Neon Body painting и многу подароци.

Со Вас споделуваме фотографии и видео од настанот:

Благодарение на големиот унтерес за учество во неон доживувањето и задоволството на присутните од овој вид на несекојдневна забава, дознаваме дека од НЛБ Банка планираат во текот на претстојниот викенд во Крушево, на настанот “When in Krusevo” да продолжат неон забавите.

 

 

Домашни банки

Се појави лажна Facebook страница под името на Шпаркасе Банка

Објавено

на

На „Facebook” е забележана ЛАЖНА Facebook страница под името на Шпаркасе Банка која ги бара Вашите лични податоци за понатамошна злоупотреба! ШПАРКАСЕ БАНКА А.Д Скопје ги известува своите клиенти дека нема никаква поврзаност со тоа и ова е единствениот и официјален профил на банката. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

“Social Friday” во организација на Синдикатот на финансиски организации на Македонија

Објавено

на

Колегите од синдикалните организации на Халкбанк АД Скопје, Комерцијална Банка АД Скопје , Шпаркасе Банка , Стопанска Банка а.д. Скопје, Стопнаска Банка АД Битола, Агенција за Супервизија на Осигурувањата, Фулм и Силк Роад Банка решија да направат позитивни промени и заедно да придонесат кон подобрување на општеството. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Извлечени среќните добитници во големата наградна игра „НЛБ за млади“

Објавено

на

НЛБ Банка ги извлече среќните добитници во големата наградна игра за станбени кредити „НЛБ за млади“. Педесет (50) клиенти, на возраст до 40 години, на кои во периодот од 1 март до 31 мај годинава им се одобри станбен кредит од НЛБ Банка се среќни добитници на парична награда на износ од 20.000 денари. Средствата ќе бидат уплатени на сметката на одобрениот НЛБ Станбен кредит за кој добитникот на наградата аплицирал во промотивниот период. (more…)

Продолжи со читање


Популарно