Connect with us

Домашни банки

НЛБ Банка: Известување за неработен ден 13.05.2021 година

Објавено

на

НЛБ Банка АД Скопје ги известува своите почитувани клиенти дека по повод претстојниот празник Рамазан Бајрам, првиот ден на Рамазан Бајрам, експозитурите на НЛБ Банка АД Скопје нема да работат на 13-ти Мај, 2021 година – четврток.

На припадниците од Муслиманска вeроисповед НЛБ Банка им го честита празникот.

За сите дополнителни информации, НЛБ Банка АД Скопје стои на располагање во секое време на телефонскиот број 02/15-600 и на мејл info@nlb.mk.       

Домашни банки

На Halk Velo Green од 233 учесници се собраа 184.500 денари наменети за пошумување

Објавено

на

На хронометар велосипедската трка Halk Velo Green што Халкбанк АД Скопје ја организираше на 8 Септември, во Маврово, учествуваа 233 велосипедисти кои преку плаќање на котизација дадоа свој придонес за собирање на 184.500 мкд кои се наменети за пошумување на локација каде што има потреба од истото.  (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Огромно срце за сите на точак – нов #ВозиПравоВозиЗдраво предизвик за #НеделаНаМобилност

Објавено

на

Овие денови пред 6 години Стопанска банка АД – Скопје го организираше првото издание на „Вози право, вози здраво“ и почна да ја „вози“ заедно со своите поддржувачи оваа приказна за грижа за нашата животна средина и за развој на вело културата! (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Експозитурата на УНИБанка во Охрид отсега на нова локација со нов и модерен изглед

Објавено

на

УНИБанка ги известува своите клиенти дека експозитура Охрид е преселена на нова локација во помодерни простории со цел подобрување на корисничкото искуство.  (more…)

Продолжи со читањеПопуларно