Connect with us

Домашни банки

НЛБ Банка горд спонзор на ски клубот Полар

Објавено

на

Во организација на клубот Полар и Скијачката федерација на Македонија од 01.02 до 05.02.2021 во Маврово се одржаа ФИС меѓународните натпревари во сноубординг.

На терените во Маврово неделава имаше вкупно 24 старта во дисциплините слалом, велеслалом и слоуп стајл, а воедно овој натпревар е и државно првенство во сите категории.

Настапија 70 натпреварувачи од Македонија, Србија, Бугарија, Грција, Романија, Чешка, Босна и Херцеговина, Литванија и Либан.

Bо севкупен пласман на СЕС Купот првото место и припадна на нашата земја, второто место на Литванија, а третото на Романија. Нашите натпреварувачи имаа одлични настапи на домашен терен и освоија значајни ФИС поени.

НЛБ Банка беше спонзор на ски клубот Полар и на нашите натпреварувачи.

Домашни банки

(ВИДЕО) Сопственици на банка во Македонија се најдоа во „Пандора документите“

Објавено

на

Двајца сопственици на УНИБанка имале офшор компании на Британските девствени острови, открива истражувачкиот веб сајт „bird.bg” од Бугарија. Станува збор за Ивајло Мутафчиев и Цеко Тодоров Минев кои имаат по 36,45% од сопственоста на УНИ банка која работи во Македонија. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Комерцијална банка по 16-ти пат спонзор на „Златно славејче“

Објавено

на

„Златните славејчиња“ годинава повторно ќе застанат на сцена и ќе ги отпеат своите хитови во чест на 50-от роденден на Фестивалот. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Прогласени победниците од Social Impact Award 2021

Објавено

на

Млади херои со големи идеи! Прекрасни тимови, ентузијазам, идеи кои сигурно ќе го променат општеството ја одбележаа седмата година од „Наградата за социјално претприемништво“ – Social Impact Award 2021. (more…)

Продолжи со читањеПопуларно